گروه گزارش: مدیرکل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مهارتی و کاربنیان سمای دانشگاه آزاد کشور از راه اندازی اولین مدرسه عالی مهارتی چرم و کفش کشور در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز خبر داد و گفت: مدرسه مهارتی کفش و چرم تبریز اشتغال‌محور و مسئله‌محور بوده و زمینه کارآفرینی را ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه‌های نسل پنجم و ششم مسئله محور هستند، ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی نیز در سند تحول که در حال تدوین است تغییراتی داده بخش‌های مهارت را در قالب یک معاونت ایجاد کرده است.

وحید کیا با بیان اینکه آموزش‌های عمومی و مهارتی در قالب فنی و حرفه‌ای انجام می‌شود، افزود: آموزش مهارتی در قالب فعالیت دانشجویان در صنایع انجام می‌شود و باعث ارتباط دوسویه دانشگاه‌ها و صنعت خواهد شد.

وی افزود: مدرسه مهارتی کیف و کفش تبریز الگویی در کشور است که باعث تربیت افراد ماهر در صنعت کیف و کفش می‌شود و همچنین زمینه حفظ فن تولید کیف و کفش و استفاده از استادان اهل فن و انتقال آن به نسل آینده را فراهم می‌سازد.

علیرضا جباریان فام رئیس اتحادیه کفش تبریز نیز از تضمین اشتغال فارغ‌التحصیلان این مدرسه خبر داد و گفت: اکثر اساتید این مدرسه از بین فعالین صنعت چرم و کفش و همچنین پیشکسوتان این حوزه خواهند بود.

جباریان افزود: با کشورهایی همچون چین، ترکیه و تایوان در خصوص انتقال ماشین‌آلات به این مدرسه رایزنی کرده‌ایم.

گفتنی است اولین مدرسه عالی مهارتی چرم و کفش کشور که در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز راه‌اندازی شده است، بلافاصله پس از اتمام محدودیت‌های کرونایی اقدام به جذب دانشجو خواهد کرد.