پرویز هادی، قهرمان تبریزی تیم ملی کشتی ایران در کشتی رده‌بندی مسابقات جهانی مجارستان به مصاف حریف از روسیه رفته و با نتیجه ۱۱ بر ۲ به پیروزی رسیده و به مدال برنز جهان دست یافت.

این کشتی‌گیر سنگین وزن ایران ابتدا برابر “روبرت باران” دارنده مدال برنز اروپا از لهستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی دست یافت. در دور دوم  “ابراگیم سعیداف” دارنده مدال برنز المپیک از بلاروس با نتیجه ۱۱ بر ۲ مغلوب عزم و اراده هادی شد‌.

سخت‌ترین حریف هادی در مرحله سوم قهرمان المپیک ‌و جهان بود. “طاها اکگول” از ترکیه در مصاف با پرویز هادی با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب شد تا کشتی‌گیر تبریزی یک مرحله دیگر در جدول رده‌بندی صعود کند.‌

در مرحله نیمه‌نهایی هادی برابر قهرمان جهان و نفر سوم المپیک “گنو پتریاشویلی” از کشور گرجستان با نتیجه ۱۱ بر ۶ مغلوب شده و از صعود به دیدار فینال بازماند.

هادی که با قرعه سختی در این مسابقات مواجه شده بود در نهایت موفق به کسب مدال جهانی شد تا در گام های بعدی به مدال طلا جهان نیز دست یابد.

در کارنامه افتخارات پرویز هادی تنها مدال جهانی کم بود که در مسابقات جهانی مجارستان موفق به کسب مدال برنز شد.

پرویز هادی پیش از این در مسابقات بازی های آسیایی، مسابقات قهرمانی جهان، مسابقات جام جهانی کشتی و جام تختی به مدال طلا دست یافته بود.