July 20,2019 | ۱۳۹۸/۰۴/۲۹

KhabareSobh Station

تازه های سیاست
تبلیغات

هشدار عضو شورای شهر تبریز:

استفاده از فاضلاب صنعتی غرب تبریز در بخش کشاورزی

استفاده از فاضلاب صنعتی غرب تبریز در بخش کشاورزی

عضو شورای شهر تبریز گفت: فاضلاب صنعتی غرب تبریز در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. فریدون بابایی اقدم در صحن علنی شورا، با انتقاد از نحوه‌ی دفع پسماندهای بیمارستانی، اظهار کرد: سازمان پسماند شهرداری وظیفه‌ی بی‌خطرسازی زباله‌های بیمارستانی را برعهده نداشته و مجموعه محیط‌ زیست باید به این موضوع ورود کند. وی اضافه کرد: […]

عضو شورای شهر تبریز گفت: فاضلاب صنعتی غرب تبریز در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فریدون بابایی اقدم در صحن علنی شورا، با انتقاد از نحوه‌ی دفع پسماندهای بیمارستانی، اظهار کرد: سازمان پسماند شهرداری وظیفه‌ی بی‌خطرسازی زباله‌های بیمارستانی را برعهده نداشته و مجموعه محیط‌ زیست باید به این موضوع ورود کند.
وی اضافه کرد: بنده بارها نسبت به  این موضوع هشدار دادم، ولی به جای توجه به هشدارها، فرد منتقل کننده اطلاعات را اخراج کردند.
این عضو شورای شهر تبریز با اشاره به نارضایتی اهالی محله کوجوار، خواستار مشخص شدن میزان آلایندگی پالایشگاه و پتروشیمی تبریز شد.
راه اندازی «پلیس هوا»
سعید نیکو خصلت – عضو دیگر شورای شهر تبریز خواستار راه‌اندازی «پلیس هوا» شد و افزود: مرکزی در این راستا تشکیل شود تا مردم به محض مشاهده‌ی منابع آلودگی، موضوع را با این مرکز در میان گذارند. 
وی از معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تبریز درخواست کرد که میزان اثر بخشی طرح LEZ در فصول سرد سال را بررسی کند.
نیکوخصلت با اشاره به ردیف بودجه شهرداری تبریز برای آلودگی هوا، گفت: تنها به دنبال انجام کار مطالعاتی با این بودجه نیستیم، می‌خواهیم با کمک محیط زیست از این بودجه برای کاهش آلودگی هوای تبریز استفاده کنیم.
وی خواستار شفاف‌سازی محیط زیست آذربایجان شرقی در خصوص نقش پتروشیمی و پالایشگاه در آلودگی هوای تبریز به ویژه در ماه‌های آذر، دی و بهمن شد.
وی در پایان سخنانش از کیفیت خودروهای داخلی و نقش  آن‌ها در آلودگی هوای کلان‌شهرها انتقاد کرد.