August 23,2019 | ۱۳۹۸/۰۶/۰۱

KhabareSobh Station

تازه های سیاست
تبلیغات

رئیس مجلس:

برقی کردن راه آهن تهران_تبریز جزو پروژه های فاینانس است‌

برقی کردن راه آهن تهران_تبریز جزو پروژه های فاینانس است‌

رئیس مجلس اظهار کرد: مردم شهرستان بستان آباد از طولانی‌ شدت عملیات راه آهن میانه به بستان آباد گلایه مند هستند و ما هم پیگیری خواهیم‌ کرد تا نگرانی مردم عزیز رفع شود. به گزارش خبر صبح، علی لاریجانی به صورت ویدئو کنفرانس در مراسم آغاز عملیات اجرای راه آهن سراب بستان آباد گفت: باعث […]

رئیس مجلس اظهار کرد: مردم شهرستان بستان آباد از طولانی‌ شدت عملیات راه آهن میانه به بستان آباد گلایه مند هستند و ما هم پیگیری خواهیم‌ کرد تا نگرانی مردم عزیز رفع شود.

به گزارش خبر صبح، علی لاریجانی به صورت ویدئو کنفرانس در مراسم آغاز عملیات اجرای راه آهن سراب بستان آباد گفت: باعث سعادت من هست امروز در آذربایجان و سپس در بستان آباد هستم‌ .دوست و همکار عزیزمان‌ آقای وحدتی در تشویق ما برای شرفیابی خدمت مردم آذربایجان‌ بسیار موثر بود.

وی افزود: آذربایجان در طول سالها چشم و چراغ کشور بوده است‌ . شخصیت هایی مانند شهریار و علامه‌ طباطبایی‌ ممکن است قرن‌ ها تکرار نشود‌. نسب رهبر انقلاب نیز به آذربایجان می رسد، فدا کاری های آذربایجان برای حفظ تمامیت ارضی کشور در طول سالها فراموش شدنی نیست.

وی ادامه داد: من اهل کلنگ زنی نیستم چون کلنگ زده می شود اما در میانه راه رها می شود اما اینبار به من قول داده شد مستمر‌ پیگیری شود تا این‌ پروژه هرچه سریع تر اتمام‌ شود‌.

وی خاطرنشان کرد: مردم شهرستان از طولانی‌ شدت عملیات میانه به بستان آباد گلایه مند هستند و ما هم پیگیری خواهیم‌ کرد تا نگرانی مردم عزیز رفع شود.

لاریجانی متذکر شد: امروز در بحث‌ راه آهن‌ برنامه‌ ریزی‌ بسیار خوبی‌ انجام شده و از رهبر انقلاب نیز حکم استفاده از صندوق توسعه ملی را در پروژه های فاینانس گرفتیم‌ و در دیدار اخیر با مقام‌معظم رهبری هم پیگیر راه آهن شرق به غرب بودیم‌ .

وی با بیان اینکه مسئله برقی کردن راه آهن تهران تبریز جزو پروژه های فاینانسی‌ است‌ و در حال پیگیری آن هستیم‌ ، گفت: در زمینه مناطق آزاد مشکلاتی وجود داشت که در حال حاظر پیگیر رفع آن‌ هستیم‌ .

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: شهرداری های شهر های کوچیک‌ دچار مشکل هستند‌ و ما در حال کار بر روی عملیاتی شدن کمک به شهرداری ها و بخصوص شهر های کوچک هستیم‌ .

لاریجانی در ادامه از لزوم رسیدگی به مشکلات روستاییان و عشایر سخن گفت و تاکید کرد: مسئله نقاط محروم و مسائل روستائیان بسیار مهم هست و ما در حال کار بر روی مشکلات موجود هستیم . امسال برای آبخیز داری و آبیاری تحت فشار باز هم در پی کسب مجوز برداشت از صندوق توسعه ملی  از رهبر انقلاب  هستیم.

وی مسئله آب را یکی از مسائل مهم کشور دانست و تاکید کرد:  ما در حال کار روی وام های روستایی برای ایجاد گلخانه و تجهیز مزارع هستیم‌ . سال گذشته ۱۰ هزار میلیاردتومان وام اعطا شد.

وی خاطرنشان کرد: این وام چهار یا پنج درصد سود دارد و در بخش های مختلف گردشگری، صنعتی و زراعی داده می شود.ما مخالف پول پاشی‌ در کشور هستیم که قبلا چندین بار انجام شده و مفید نبوده وام باید به اهل آن داده شود.

وی اضافه کرد: در بحث اشتغال نیازمند منابع و کار بدون خستگی هستیم‌ . کمیته امداد امسال نیز افزایش داشته و خوب کار کرده اند و ۵هزار میلیارد قرار هست بین کمیته امداد و بهزیستی تقسیم شود و سهم کمیته امداد بیشتر است . در زمینه ارائه تسهیلات کمیته امداد و سپاه پاسداران‌ که توانایی های وافری در بسیج سازندگی دارد فعال هستند‌ .

رئیس مجلس یادآور شد: ما باید در استان آذربایجان شرقی که یکی از قطب های صنعتی و اقتصادی کشور است، جلوی تعطیلی و رکود را بگیریم‌ تا مردم دچار مشکل نشوند.

وی در پایان متذکر شد: امروز با مشکلاتی‌ که آمریکایی ها برای کشور به وجود آورده اند مشکلاتی ایجاد شده اما راه حل های بسیاری برای برون رفت وجود دارد ‌ ایرانی ها مردمان باهوشی هستند و ما روز های سخت تری هم داشتیم‌ و این مشکلات را هم حل خواهیم کرد .آذربایجان نمایندگان بسیار خوبی در مجلس دارد که پیگیر مطالبات مردم استان هستند.

پورمحمدی، استاندار آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم گفت: همه می دانند‌ آذربایجان از استان های برجسته کشور است .ما زیر ساخت های فوق العاده ای در استان داریم .مقام معظم‌ رهبری فرمودند آذربایجان سر ایران است .

وی با بیان اینکه راه آهن تبریز میانه جزو اولویت های کاری ما است، ادامه داد: ۲۰۰۰ پروژه در استان در دهه فجر افتتاح و ۲۰۰ پروژه کلنگ زنی خواهد شد‌.

وحدتی،  نماینده بستان آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز در زمان هجوم‌ و حجمه‌ های امپریالیسم‌ به کشور و تحریم های آمریکا نباید خود زنی کرد و باید متحد بود‌.

وی با بیان اینکه مردم عزیز شهرستان از تاخیر راه اندازی راه آهن میانه_بستان آباد گله مند هستند و مدام گلایه های خود را به ما می رسانند‌.

وی با بیان اینکه در استان آذربایجان شرقی سرمایه گذاران‌ بسیار خوبی داریم‌ ‌، گفت: در زمان سفر دکتر روحانی به استان‌ آذربایجان‌ شرقی من گفتم اگر اقتصاد کشور را به آذربایجانی ها بسپارید اقتصاد را سر و سامان خواهند داد.

این نماینده مجلس متذکر شد: من باز هم اعلام می کنم اگر کانالی احداث شود که بخشی از اقتصاد را به تلاشگران اقتصادی آذربایجان بسپاریم‌ اقتصاد کشور را رونق خواهیم بخشید.