طی مراسمی با حضور مسئولان استانی و کشوری و همچنین پرسنل نیروی انتظامی استان، از زحمات سردار محسن حسن‌خانی تقدیر به عمل آمده و “سردار حسین عبدی” به عنوان فرمانده جدید انتظامی آذربایجان‌شرقی معرفی شد.
به گزارش خبر صبح، فرمانده سابق انتظامی استان در این مراسم با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در مورد اهمیت فعالیت‌های نیروی انتظامی، گفت: فرماندهی استان تلاش کرده با تبعیت از فرامین رهبری و دکترین نظامی ناجا، فعالیت‌های خود را در سه حوزه مهم “پیشگیری اجتماعی، ارتقای منزلت اجتماعی و ارتقای امنیت” متمرکز کند و گام‌های مهمی در راستای رسیدن به شاخص‌های ناجا بردارد.
سردار محسن حسن‌خانی با اشاره به اهم نتایجی که از رویکرد انتظامی استان حاصل شده است، گفت: اشراف اطلاعاتی با تاکید بر پیش‌بینی و مدیریت بحران‌ها، ارتقای کمی و کیفی و تحول اساسی در مدیریت کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها، تشدید مبارزه با قاچاق کالا و موادمخدر، کاهش تلفات جاده‌ای، تشدید مبارزه با اراذل و اوباش، کنترل ناآرامی‌ها و فراخوان‌ها و اغتشاش‌ها، تامین امنیت در برگزاری انتخابات و مسابقات ورزشی و… از جمله این نتایج بوده است.
وی گفت: اجرای طرح تجمیع فوریت‌های پلیس ۱۱۰ یکی از دستاوردهای نیروی انتظامی استان بوده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: طی سه سال اخیر در استان موفق به دستگیری ۹۰ درصد از مجرمان شده و در بحث مواد مخدر نیز استان بدون معتاد متجاهر هستیم. همچنین در حوزه کشف جرم نیز از جمله استان‌های موفق کشور بوده و ۸۵ درصد از جرایم و ۱۰۰ درصد جرایم خشن استان کشف شده است.
حسنخانی افزایش میزان تقدیر هموطنان از عملکرد نیروی انتظامی استان طی سه سال اخیر را از دیگر دستاوردهای این مجموعه دانست و گفت: کاهش حوادث و سوانح کارکنان، کسب رتبه‌های مختلف در جشنواره‌ها و همایش‌ها، جذب بیش از هزار پلیس افتخاری و… از دیگر دستاوردهای نیروی انتظامی استان بوده است.
وی در ادامه تاکید کرد: اخذ ۸۳ فقره سند املاک به نام ناجا شامل ۸۴۵ هزار متر مربع، احداث ۵۹ باب ساختمان اداری و کلانتری، تعمیر و نگهداری ۳۶۵ باب از امکان ناجا، اخذ ۱۲ قطعه زمین برای جایگزینی مقرهای انتظامی استان، احداث ۲۱ بازداشتگاه استاندارد که ۱۴ مورد دارای حکم از سازمان زندان است، اجرای طرح مکنا در اکثر واحدها، حضور ۱۵۰۰ نفر از کارکنان و خانواده در جمع حافظان قرآنی و… از دیگر دستاوردها بوده است.
وی با بیان این‌که از تک تک مسئولان استان قدردانم، چرا که گاها موضوعاتی بوده که اگر دغدغه ایجاد می‌کردیم شاید در سطح کشوری مطرح می‌شد، اما دست به دست هم داده و خودمان حل کردیم، گفت: در دی ماه سال گذشته نیز نیروها آماده ایستادند و پیشگیری کردند و جلساتی با مسئولان امنیتی و استان برگزار کرده و در نهایت با همکاری مردم و تلاش پرسنل، از جمله استان‌های موفق بودیم.
بر اساس این گزارش؛ به گفته‌ی “سردار اشتری” فرمانده نیروی انتظامی، سردار حسنخانی به عنوان رییس پلیس آگاهی تهران انتخاب شده است.
گفتنی است، سردار حسین عبدی، پیش‌تر فرمانده انتظامی استان اردبیل بوده و در استان‌های کردستان و آذربایجان‌غربی سابقه خدمت دارد.

مرجع: ایسنا