گروه بین الملل: نشست رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی در دومین روز از ملاقات این دو در پایتخت ویتنام با اعلام آمادگی کیم جونگ اون برای خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره آغاز شد.

به گزارش خبر صبح، کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی امروز (پنج‌شنبه) به آمادگی خود برای خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره تصریح کرد و ضمن صحبت از امکان خلع سلاح هسته‌ای گفت: اگر آماده ادامه خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره نبودم اینجا در ویتنام با رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار نمی‌کردم.او همچنین در پاسخ به خبرنگاران در جریان دیدارش با دونالد ترامپ از افتتاح دفتر تماس آمریکا در پیونگ یانگ استقبال کرد.کیم جونگ اون اظهار کرد، تمام جهان در حال حاضر به این نشست چشم دوخته و او امید دارد که مذاکره خوب انجام شود.به این ترتیب دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی امروز آخرین روز مذاکرات خود در ویتنام در مورد خلع سلاح هسته‌ای را برگزار کردند.دونالد ترامپ در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد که کره شمالی می‌تواند به یک پایگاه قدرت اقتصادی تبدیل شود و او در این راستا به دنبال کمک به تحقق این امر است.از زمان اجلاس تاریخی سال پیش آنها پیشرفت کمی در زمینه خلع سلاح کره شمالی به دست آمده است. اکنون چشم‌ها برای یافتن اثری از پیشرفت در این زمینه به مذاکرات در هانوی دوخته شده است.

در همین حال، رئیس جمهوری آمریکا گفت که برای دستیابی به توافق با پیونگ یانگ عجله‌ای ندارد.ترامپ خاطرنشان کرد: من از ابتدا بارها گفته‌ام که سرعت اهمیت زیادی برای من ندارد. آنچه برای من اهمیت دارد، این است که توافق درستی انجام دهیم.او همچنین از کره شمالی به دلیل متوقف کردن آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای قدردانی کرد.از سوی دیگر، کیم جونگ اون در پاسخ به پرسشی درباره احتمال دستیابی به توافق، تصریح کرد: برای پاسخ خیلی زود است اما نمی‌گویم که بدبین هستم. احساسی که اکنون دارم این است که حس می‌کنم نتایج خوبی حاصل خواهد شد.او اضافه کرد: مردم می‌بینند که ما همچون صحنه‌ای از یک فیلم رویایی در حال سپری کردن زمانی شگفت انگیز هستیم. ما تاکنون تلاش‌های بسیاری کرده‌ایم و زمان آن است که این را به آنها نشان دهیم.

مرجع : ایسنا