مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی تبریز در ارتباط تلفنی با برنامه نود در خصوص شائبه تبانی بوجود آمده در بازی دربی تبریز دفاعیات خود را ارائه کرد.

به گزارش خبرصبح، هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود پیرامون شائبه‌هایی که درباره دیدار تراکتورسازی و ماشین‌سازی و وجود دارد، اظهار کرد: چه زمانی آقای زنوزی به خودش از طرف مالک تراکتورسازی به مالک ماشین‌سازی نامه زده است؟ این مسائل طنزهای فضای مجازی است که شبهات را افزایش می‌دهد که بیشترشان هم از سوی هواداران رقیب تراکتور مطرح می‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته تراکتورسازی هواداران زیادی نداشت و حتی کاندیداهای سقوط هم بود، اما امسال باتوجه به اینکه کهکشانی بسته شده و در آنالیز هم آمده، خط حمله‌اش عملکردی بالاتر از لیگ ایران داشته که این موضوع موجب شده تا بیشترین تماشاگر را در بازی‌های خانگی داشته باشد.

نصیرزاده اضافه کرد: ما باشگاه را اداره می‌کنیم، نه یک شهر را؛ مجموعه استان تصمیم گرفت که دیدار ما و تراکتورسازی به جای ورزشگاه بنیان دیزل، در استادیوم یادگار امام برگزار شود چراکه ظرفیت بنیان دیزل بیشتر از ۹ هزار نفر نیست و ما نیز باتوجه به دیدارهای قبلی تراکتور که تماشاگران زیادی داشت، این دیدار را به استادیوم یادگار امام بردیم؛ سازمان لیگ نیز نامه زد و این موضوع را به تایید رساند.

مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی با بیان اینکه شما ما را با رئال و بارسا اشتباه گرفتید، متذکر شد: ما پارسال هم با تراکتوری که پنجره نقل و انتقالات‌اش بسته بود، در دیدارهای رفت و برگشت باختیم ولی در این فصل که تراکتور موفق به برتری مقابل سپاهان شکست‌ناپذیر و استقلال مدعی شده، همه توقع داشتند که ما باید به برد می‌رسیدیم.

نصیرزاده یادآور شد: چرا از یک بازی ۹۰ دقیقه‌ای ما و تراکتور، تنها دو صحنه را نشان می‌دهند؛ صادق رضانیا تمرکز نداشت و توپ را از دست داد؛ آنالیز بازی تراکتورسازی نشان داد که آنها فوق‌العاده کار می‌کنند و برابر سپاهان و استقلال موقعیتی به حریف خود ندادند ولی ما توانستیم چند فرصت گلزنی مقابل آنها داشته باشیم.

وی تأکید کرد: ۴۰ سال است استقلال و پرسپولیس با این شیوه اداره می‌شوند و مدیرعامل و هیات مدیره این باشگاه‌ها را یک نفر تعیین می‌کند که این کار اشتباه است.

مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی عنوان کرد: ۱۶ تیم را به وزارت صنعت، معدن و تجارت بدهید، نه آقای زنوزی؛ چرا تصور می‌کنید یک مسئله (مالکیت یک نفر برای دو باشگاه) برای بخش خصوصی غیر قانونی ولی برای دولت قانونی است؟

نصیرزاده درباره بستن قراردادهای تراکتورسازی در ابتدای فصل توسط او گفت: آن زمان فصل تعطیل بود؛ ضمن اینکه من این کارها در باشگاه‌های دیگر نیز انجام می‌دهم و دو فصل قبل نیز قراردادهای باشگاه استقلال و دیگر تیم‌ها را نوشتم.

وی همچنین در بخشی دیگری از سخنان خود به مقایسه مالکیت مشترک دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با تیم‌های تراکتورسازی و ماشین‌سازی پرداخته و اعلام کرد که این دو باشگاه تهرانی نه تنها مالک یکسان دارند بلکه هیات مدیره و مدیرعامل این باشگاه‌ها نیز از سوی وزارت ورزش تعیین می‌شود.

مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی با طرح سوالاتی در خصوص مالکیت این دو باشگاه تهرانی عنوان داشت: چرا برنامه نود که حدود ۲۰ سال است آغاز به کار کرده است هیچ موقع در مورد مالکیت مشترک ۴۰ ساله باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس ورود نکرده و تنها به تیم‌های تراکتورسازی و ماشین‌سازی گیر داده است؟

وی تصریح کرد: تیم ماشین‌سازی در حال حاضر شناسنامه و شناسه فردی، کد اختصاصی، هیات مدیره و مدیرعامل مجزا دارد. پس خواهش من این است که اگر می‌خواهید موضوعی را بررسی کنید، این کار را درست انجام دهید.

«هر کسی که قضاوت می‌کند در جایگاه خداوند قرار می‌گیرد» نصیرزاده با ذکر این عبارت خطاب به مجری برنامه گفت: شما حق ندارید موارد مشابه را از دید خودتان بررسی کنید و مواردی که در تیررس دولت است، باید آنها را هم بررسی کنید. چرا شهامت این وجود ندارد که از وزارت ورزش سوال کنید که چرا مدیرعامل این دو باشگاه را یک نفر تعیین می‌کند؟

وی با اشاره به مالکیت مشترک باشگاه‌های نفت مسجدسلیمان، صنعت‌نفت آبادان و نفت تهران اضافه کرد: چرا از مسئولان وزارت نفت نمی‌پرسید که این تیم‌ها را اداره می‌کنند و یا از وزارت صنعت که تیم‌های پیکان، سایپا، ذوب آهن، سپاهان و فولاد خوزستان زیر مجموعه آنها قرار دارد و فقط بخش خصوصی را که از جیب خود هزینه می‌کند، اینگونه زیرسوال می‌برید؟

نصیرزاده در ادامه خاطرنشان شد: زمانی که وحید امیری در تیم نفت مسجدسلیمان حضور داشت این بازیکن بدون اینکه ریالی بین این باشگاه و نفت تهران جابجا شود به تیم تهرانی پیوست و سپس به تیم ملی رسید، چرا این اتفاق افتاد؟

وی در خاتمه از مجری برنامه سوال کرد که شما اگر در یک نظرسنجی با این پرسش مواجه می‌شدید که در بازی بین دو تیم ماشین‌سازی و تراکتورسازی کدام تیم برنده بازی می‌شود، چه نظری می‌دادید که فردوسی‌پور اعلام کرد شخصاً برد یک بر صفر تیم تراکتور را پیش‌بینی کرده است و نصیرزاده در واکنش به این پاسخ، بر سلامت نتیجه دیدار دربی تبریز تأکید کرد.

بر اساس گزارش آناج، در این برنامه و در بین صحبت‌های عادل فردوسی‌پور با هوشنگ نصیرزاده، صحنه‌های شائبه‌برانگیز دیدار تیم‌های تراکتورسازی و ماشین‌سازی مورد بررسی قرار گرفت که در نتیجه آن، احتمال تبانی در این بازی از سوی مجری برنامه رد شد.