معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: سامانه جدید بارش‌ها از اواخر شنبه وارد استان شده که فعالیت اصلی آن امروز (یکشنبه) خواهد بود.

به گزارش خبر صبح، محمد اشجعی با اشاره به پیش‌بینی وضعیت دمای هوای استان، اظهار کرد: سامانه قوی و فعالی به‌ تدریج از اواخر روز گذشته (شنبه) از سمت غرب کشور، استان را تحت تاثیر قرار داده و موجب ابرناکی، وزش باد و بارش باران و برف خواهد شد که به نظر می رسد فعالیت اصلی سامانه روزهای یکشنبه و دوشنبه بوده و با شدت کمتر در روز سه شنبه (روز طبیعت) تداوم خواهد داشت.

وی گفت: با توجه به شدت بارش ها، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی پیش بینی می شود؛ لذا توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه لازم جهت جلوگیری از حوادث و خسارات احتمالی بعمل آید.

وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته شهرستان جلفا با ۱۶ درجه بالای صفر جزو گرم ترین و شهرستان کلیبر با صفر درجه خنک ترین شهر استان بوده است.

وی با بیان این‌که دمای تبریز در گرم ترین زمان، ۱۲ درجه بالای صفر و در سردترین زمان شش درجه بالای صفر بوده است، افزود: دمای فعلی تبریز ۱۰ درجه بالای صفر بوده که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته یک درجه افزایش یافته است.

اشجعی خاطرنشان کرد: همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین میزان بارندگی در شهرستان مرند با ۵٫۵ میلی‌متر گزارش شده است.