خبر صبح/ مدیر بخش فارسی خبرگزاری آناتولی ترکیه اعلام کرد این خبرگزاری در نظر دارد تعداد خبرنگاران خود را در ایران افزایش دهد.

در دیدار هیاتی از این خبرگزاری با سفیر جدید ایران در ترکیه ، حکمت گوک، مدیر بخش فارسی خبرگزاری آناتولی گفت: «بخش فارسی خبرگزاری آناتولی که از سال ۲۰۱۵ شروع به فعالیت کرده ، در تهران دفتر نمایندگی فعال دارد. هدف ما افزایش تعداد خبرنگاران‌مان در شهرهای مختلف ایران است. ایران همسایه نزدیک و دوست ترکیه است و این اهمیت خبررسانی بین ترکیه و این کشور را می‌افزاید.»

گوک افزود: « بعد از تاسیس بخش فارسی آناتولی رابطه تنگاتنگ و همکاری های وسیعی با اکثر رسانه های ایران داشته ایم.»

محمد فرازمند، سفیر ایران در آنکارا نیز گفت : « اکنون یکی از دورهای خوب در روابط دو جانبه را شاهد هستیم. در ترکیه یک جهش در خصوص توجه به ایران دیده می شود. این امر نیز به نزدیکی دو ملت کمک بسیاری می کند. تهدیدات و نگرانی‌های مشترکی داریم. آنکارا و تهران به عنوان دو رقیب قابل تصور نیستند. ترکیه و ایران دو کشور شریک و دوست هستند. تفاوت‌ها و اختلاف نظرهایی بین دو کشور است ولی علی‌رغم این اختلاف نظرها دو کشور توانسته اند در همان موارد نیز مکانیزم‌های گفتگو را ایجاد کنند. در بیشتر سیاست‌های منطقه‌ای در اصول همفکر هستیم. همان‌هایی که ترکیه را تهدید می کنند ایران را نیز تهدید می‌کنند٬ چون در این منطقه ، تحمل قدرت‌های مستقل و بزرگ خیلی کم است. ترکیه قوی بیشتر در جهت منافع ایران است تا یک ترکیه ضعیف. ما خواهان ترکیه قدرتمند و پیشرفته هستیم. رابطه دوستانه ترکیه در دو دهه گذشته برای ایران به اثبات رسیده است. آنکارا و تهران می‌توانند مکمل هم باشند. ما از ایفای نقش هرچه بیشتر ترکیه در موضوعات اسلامی دفاع می کنیم و می خواهیم ترکیه در موضوعات اسلامی بیشتر مداخله کند. چون بیشتر اعضای سازمان همکاری اسلامی به فکر مسلمانان نیستند. این کشورها در مهمترین مسائل جهان اسلام از جمله مسئله فلسطین است کار موثری نداشته اند.از ایفای نقش منطقه ای و اسلامی ترکیه حمایت می کنیم. »