هم‌زمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان و افزایش مصرف شیرینی‌‌ها، قیمت شکر روند افزایشی پیدا کرده است. قیمت شکر اوایل اسفند سال گذشته دچار نوسان شد. در آن زمان مسئولان کاهش تولید نیشکر و تأخیر در برداشت را از مهم‌ترین دلایل این مسئله اعلام کردند و وعده دادند با برداشت نیشکر در خوزستان قیمت در بازار افت می‌کند. با‌این‌حال این وعده نه تنها محقق نشد بلکه در هفته‌های اخیر قیمت شکر مجددا روند افزایشی پیدا کرد و این بار در تبریز حتی از مرز ٨٠٠٠ تومان نیز گذشت. مشاهدات میدانی خبرنگار ما از بازارهای شهر نشان می‌دهد هر بسته نهصدگرمی شکر در واحدهای صنفی بین ۷٠٠٠ تومان تا ٨۵٠٠ تومان عرضه می‌شود. پوراحمدی، یکی از شهروندان، در‌این‌باره می‌گوید: روز پنجشنبه به یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع‌کننده شکر مراجعه کردم، با‌این‌حال به دلیل صف طولانی در عمل شکر به من نرسید و مجبور شدم دست خالی به خانه برگردم.

 وضعیت عرضه شکر

خبر صبح؛ پری اصغری مقدم- مسئول یکی از فروشگاه‌های توزیع‌کننده عمده مواد غذایی، می‌گوید که شکر را به قیمت ٣۴٠٠ تومان توزیع می‌کند، با‌این‌حال به دلیل تقاضای زیاد، مدت کوتاهی بعد از توزیع، شکرها تمام می‌شود. او درخصوص نوبت بعدی توزیع شکر نیز می‌گوید: به ما گفته‌اند قرار است شکر در همه مناطق شهر توزیع شود، برای همین مشخص نیست که چه زمانی بتوانم دوباره شکر به قیمت دولتی توزیع کنم. همچنین یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز با وجود توزیع شکر در هفته گذشته فعلا برنامه جدیدی برای توزیع اعلام نکرده و فقط به اعلام این خبر اکتفا کرده است که به محض توزیع شکر این مسئله را سریعا به مشتریان خود اطلاع‌رسانی خواهد کرد. در مغازه های دارایی هم بیشتر واحدهای صنفی، شکر را با قیمتی بین ۷۰۰۰ تومان تا ٨۵٠٠ تومان عرضه می‌کنند. فروشندگان می‌گویند حدود یک ماه است که به دلیل قیمت بالا و عرضه کم نمی‌توانند شکر بخرند و اگر هم این کار را انجام دهند تقاضای چندانی برای شکر با قیمت آزاد وجود ندارد، چراکه در چنین وضعیتی مردم ترجیح می‌دهند، کمتر شکر مصرف کنند. یکی از نکات مورد توجه در بازار شکر طی روزهای اخیر این است که برخی از فروشگاه‌ها قیمت را از روی بسته‌بندی‌ها حذف کرده‌اند؛ این در حالی است که به گفته مسئولان، چون شکر دارای نرخ مصوب است، باید قیمت آن روی بسته‌بندی کالا درج شود.

کمبود شکر در واحدهای صنفی

رئیس اتحادیه شیرینی‌پزان و شیرینی‌فروشان هم از کمبود شکر در بازار گلایه می‌کند و می‌گوید: اکنون زمینه توزیع شکر در بازار کم شده است و حتی قنادی‌ها نمی‌توانند این محصول را به میزان لازم از بازار آزاد تهیه کنند. در صورتی که شکر به میزان مناسب در اختیار صنوف قرار بگیرد، به طور حتم روند خدمات‌دهی در ماه رمضان بهتر می‌شود. البته سازمان صمت قول مساعد داده است وضعیت بازار شکر را با توزیع این کالا ساماندهی کند.

یکی از فروشندگان آب‌میوه، فالوده و بستنی نیز از کمبود شکر در بازار گلایه می‌کند و می‌گوید: میزان توزیع شکر بسیار کمتر از مقدار نیاز اصناف است؛ از‌این‌رو درخواست داریم مسئولان شکر بیشتری در اختیار واحدهای صنفی آب‌میوه قرار دهند.

وی تأکید می‌کند: با توجه به اینکه در فصل پرمصرف آب‌میوه و بستنی قرار داریم این انتظار وجود دارد که سهمیه مناسبی در اختیار واحدهای صنفی ما قرار گیرد.

مدیر عامل یک شرکت تولید مواد غذایی هم به خبرنگار ما می‌گوید: واحدهای تولیدی نبات و آب‌نبات، آب‌میوه و شیرینی و بیسکویت در استان به دلیل کمبود شکر دچار مشکل شده‌اند. هرچند از ابتدای امسال شکر در واحدهای صنعتی توزیع شده است، اما این میزان جواب‌گوی نیاز آن‌ها نیست. به عنوان مثال برخی مواقع شکر توزیع‌شده فقط پاسخ نیاز چند روز واحد تولیدی را هم نمی‌دهد.