خبر صبح/ گروه ورزش: عملیات ساخت ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شهید باکری ارومیه که ۱۵ سال پیش کلنگ احداثش زده شد،  در زمینی به مساحت ۱۹ هزار متر مربع آغاز شده است؛ اما مانند بسیاری از پروژه های عمرانی در ایران این پروژه هم علیرغم اینکه سال ها از زمان افتتاح آن گذشته، با نقص های زیادی روبرو است و همچنان هواداران فوتبال ارومیه در حسرت حضور روی سکوهای آن هستند.

 

ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شهید باکری از سال ۱۳۸۳ 

عبدالله چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در گفتگویی در پاسخ به این سوال که درنهایت چه زمانی این ورزشگاه ۱۵ هزار نفری افتتاح خواهد شد، توضیح داد: «به همراه استاندار برای بازدید به ورزشگاه رفتیم و قرار است روز شنبه هم به همراه وزیر از مراحل احداث طرح بازدید شود. قرار است در هفته دولت این ورزشگاه با حضور وزیر ورزش و با مساعدت رئیس جمهور افتتاح شود.»

وی در پاسخ به سوال ورزش ۳ که پرسید به نظر شما ۱۵ سال زمان زیادی برای افتتاح یک ورزشگاه نیست، پاسخ داد:« بله متاسفانه کم کاری شده است ولی از زمانی که من آمده ام این پروژه فعال شده. الان دو سال است به شدت در حال فعالیت هستیم.»

گفته می شود چمن ورزشگاه حدود شش سال پیش پهن شده و در حال حاضر کیفیت مناسبی ندارد. چمن گلی در واکنش به این موضوع عنوان کرد: «چمن مصنوعی آسیب دیده است ولی می گویند هنوز به درد می خورد. ضمن اینکه قرار است ما دو چمن داشته باشیم.»

قهرمان اسبق کشتی ایران در پایان با اشاره به این که طی سال های اخیر بارها از سوی مقامات مختلف ورزش استان و همینطور وزارت ورزش مصاحبه هایی در رابطه با زمان افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری باکری انجام شده که تاکنون هیچ یک به واقعیت بدل نشده، گفت: «با این حال به نظر می رسد در مردادماه و همزمان با هفته دولت این پروژه به سرانجام برسد. با تمام این تفاسیر اما هنوز نقایص زیادی در قسمت های داخلی و بیرونی ورزشگاه دیده می شود.»