خبر صبح/ مریم دالانی: بعد از فسخ قرارداد با سرمربی بلژیکی و طولانی شدن فرایند انتخاب سرمربی، نگرانی هواداران تراکتورسازی از آینده تیم مشهود بود. روند انتخاب دنیزلی به عنوان سرمربی با این که طولانی شد، اما این روزها اخبار رسیده از لیگ برتر نشان می دهد که تراکتور زودتر از همه رقبای خود استارت خود برای سال آینده را زده است.

تیم تراکتورسازی تبریز در حالی تمرینات آماده سازی خود را آغاز کرده که دیگر مدعیان لیگ برتر هنوز در استراحت به سر می برند. تیم تراکتورسازی با انتخاب به موقع سرمربی خود، تمرینات خود را زودتر از سایر رقبا کلید زده و این روزها در حال برگزاری تمرینات اولیه خود است.

 

پرسپولیس بلاتکلیف

تیم پرسپولیس به عنوان مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر با رفتن برانکو ایوانکوویچ، کاملاً بلاتکلیف است. این تیم هنوز برای انتخاب سرمربی جدید اقدام خاصی انجام نداده و تکلیف ماندن یا رفتن بسیاری از ستاره هایش نیز مشخص نیست. هر روز یک خبر از نام هایی داخلی و خارجی به عنوان سرمربی برای قرمزپوشان پایتخت شنیده می شود. این وضعیت هواداران تیم را نگران کرده است. از مشهد خبر می رسد که باشگاه پدیده علاقه ای به چشم پوشی از یحیی گلمحمدی ندارد؛ مربی جوانی که بر خلاف تبریز، توانست در مشهد موفق شده و این تیم را برای اولین بار راهی مسابقات آسیایی کند. اما این پایان کار برای یکی از سوگلی های پایتخت نیست و قطعاً این تیم به پشتوانه هوادارانی که دارد می تواند تیم خوبی را برای لیگ آینده ببندد.

 

ستاره هایی که قصد جدایی دارند

تیم استقلال یکی دیگر از مدعیان لیگ پس از کش و قوس های فراوان، استراماچونی را به عنوان سرمربی جدید خود انتخاب کرد. این تیم نیز همانند پرسپولیس، با مشکل بزرگی به نام بلاتکلیفی اکثر ستاره های خود مواجه است.

البته مشکل بزرگ تر برای آبی های پایتخت را شاید بتوان ۴ پرونده این تیم در فیفا دانست؛ از شکایت قلعه نویی و آندو تیموریان گرفته تا پروپیچ که استقلال را مجبور خواهد کرد برای جلوگیری از کسر امتیاز و احتمالا از دست دادن لیگ آسیا، دست به دامان وزارت ورزش شده و پول میلیاردی را برای رفع و رجوع مشکلات خود طلب کند.  استقلال با بازیکنان بزرگ خود هم دچار مشکل شده است از جدایی رحمتی تا اعتراض های وریا غفوری. که احتمال پیوستن این آخری به تراکتورسازی هم دور از انتظار نیست.

 

استارت زرده قناری های اصفهانی از هفته آینده

سپاهان از دیگر مدعیان لیگ با وجود اینکه تغییری در کادر فنی خود نداشته اما هنوز تمرینات خود را آغاز نکرده است. در مقایسه با استقلال و پرسپولیس، سپاهان وضعیت بهتری دارد و قرار است از روز شنبه هفته آینده تمرینات این تیم زیر نظر قلعه نویی کلید بخورد.