خبر صبح/ مریم دالانی: این روزها هواداران تراکتور منتظر هستند تا صدای بمب هایی که مالک آن از سال گذشته قول آن را به تماشاگران داده بود را بشنوند. در این خصوص، دیروز مصطفی دنیزلی، سرمربی این تیم  گفت: «طی روزهای پیش‌رو سه بازیکن در پست‌های مختلف جذب می‌شوند و امیدوارم در اردوی ترکیه این بازیکنان را با سایر نفرات هماهنگ کنیم.» تراکتور این روزها تلاش زیادی برای بستن یک تیم خوب برای تحقق رویای قهرمانی دارد اما هنوز هم در چند پست کلیدی به ویژه در خط حمله مشکلات عدیده ای دارد و باید علاوه بر پر کردن جای خالی استوکس که ساز جدایی کوک کرده است، مهاجم شش دانگ دیگری هم به خدمت بگیرد. همچنین در سمت راست دفاعی با رفتن دانیال اسماعیلی فر هنوز جایگزی ن مطمئنی برایش پیدا نشده و البته در کنار این ها باید به غیبت اشکان دژاگه هم اشاره کرد. بازیکنی که بیشتر بار حملات تیم بر عهده وی بود و این غیبت بیش از اندازه باعث ناهماهنگی وی با سایر بازکنان تیم خواهد شد.

تراکتور در ارزروم اردو می زند

اما بحث آماده سازی تیم هم علاوه بر جذب بازیکنان خوب، مسئله مهم دیگری است که مصطفی دنیزلی در خصوص روند آماده‌سازی تیمش برای فصل آینده، اظهار کرد: «اکنون تمرینات بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده جلو می‌رود و طی این هفته، اردوی تیم در شهر ارزروم ترکیه آغاز خواهد شد. تیم نسبت به سال گذشته تغییراتی داشته و بازیکنانی جذب شدند و از طرفی نقل ‌و ‌انتقالات همچنان ادامه دارد. از روزی که من آمده‌ام به همراه مدیریت باشگاه، فعالیت‌های نقل و انتقالاتی را جلو می‌بریم و فیلم بازیکنان متعددی از تمامی قاره‌ها را مشاهده کرده‌ایم و به دنبال جذب نفراتی هستیم که بتوانند خودشان را با شرایط زندگی در تبریز، غذاهای ایرانی، هواداران و سایر بازیکنان وفق دهند؛ به طبع یافتن چنین بازیکنانی راحت نیست.»

  

نامشخص بودن زمان آغاز لیگ

این روزها خبر داغ دیگری هم نقل محافل رسانه ای است و آن هم مشخص نبودن زمان آغاز لیگ برتر است. پیش از این قرار بود تا دهم مرداد بازی ها کلید بخورند اما بنا به دلایلی که فدراسیون مطرح می کند، احتمال آغاز لیگ در این روز مشخص نیست. و این برنامه ریزی تیم ها برای آماده سازی را با مشکل مواجه خواهد ساخت. دنیزلی در این مورد هم با بیان اینکه تراکتور به عنوان اولین تیم تمریناتش را شروع کرده است، گفت: «هنوز زمان دقیق آغاز مسابقات لیگ برتر مشخص نیست، اما این موضوع باعث سردرگمی‌ ما نمی‌شود؛ چرا که هم برای آغاز مسابقات در دهم مرداد و هم برای هجدهم مرداد برنامه‌ریزی کرده‌ایم.» وضعیت بازیکنان سال گذشته و بازیکنان جدید را بررسی کرده و در حال شناخت آن‌ها هستم، همچنین سیستم بازی تیم در فصل گذشته را هم ارزیابی می‌کنم که آیا این سیستم خوب بود؟ با بازیکنان کنونی می‌توان آن سیستم را پیاده کرد و یا باید تغییراتی اعمال شود؟ این موضوع در اردوی ترکیه نیز بررسی خواهد شد.»

یک تیم کامل می تواند ادعای قهرمانی داشته باشد!

در نهایت دنیزلی مربی باسابقه ای است و می داند که برای قهرمان کردن یک تیم، فاکتورهای زیادی لازم است تا یک تیم یکدست راهی مسابقات شود. وی با بیان اینکه به دنبال خلق یک تیم کامل و یکدست هستیم، توضیح داد: «این تیم کامل متشکل از ۲۱ یا ۲۲ بازیکن است که در بین آنان بازیکنان جوان، بازیکنانی در رده سنی ۲۶ و ۲۷ سال و بازیکنان بالای ۳۰ سال جای دارند.»