رئیس انجمن انبوه‎سازان آذربایجان‎شرقی گفت: تنها ۳۰ درصد کارگران ساختمانی آذربایجان‎شرقی بیمه شده هستند و مسئله بیمه ۷۰ درصد دیگر باید حل شود.

جمشید برزگر اظهار کرد: اساسی ترین مشکل ما در خصوص پرداخت عوارض ۱۵ درصدی است که طبق قانون و توافقی که با تامین اجتماعی صورت گرفته این عوارض در قالب حق بیمه به کارگران ساختمانی پرداخت می‎شود. باید مسائل و مشکلات با تعامل سازنده حل کنیم تا فضای کسب و کار بهبود یابد.

برزگر در عین حال خاطرنشان ساخت: تنها ۳۰ درصد کارگران ساختمانی بیمه شده هستند و مسئله بیمه ۷۰ درصد دیگر باید حل شود، درخواست می‎کنیم از طریق شواری گفت و گو این مسائل مطرح و حل شود.

 ۵۲ هزار کارگر ساختمانی در استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

در این جلسه مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان‎شرقی هم گفت: ۵۲ هزار نفر کارگر ساختمانی در استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

جعفر سمساری اذعان داشت: طبق سهمیه بندی کشور کسانی که عضو انجمن کارگران ساختمانی هستند در اولویت بیمه قرار دارند؛ عملکرد ما نیز بر اساس قانون است و هرقدر سهمیه داشته باشیم بر اساس آن کارگران را بیمه می‎کنیم.

لازم به ذکر است؛ گزارش جلسه تخصصی کمسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تبریز از بررسی دلایل عدم جذب تسهیلات واحدهای تولیدی ثبت نام شده در سامانه بهین یاب، بررسی پیشنهادهای انجمن پیمانکاران عمرانی و انبوه سازان مسکن و ساختمان استان، بررسی موضوع عدم پذیرش ثبت سفارش کارت‎های بازرگانی صادره از منطقه آزاد ارس و گزارش خانه معدن استان از مشکلات بهره‎برداران پوکه معدنی با امور اراضی در تغییر کاربری از جمله موارد مطروحه در جلسه امروز شورای گفت‎وگوی دولت و بخش خصوصی استان بود.