خبر صبح/ مریم دالانی: چند وقتی هست که تغییر درباره ی تیم چهارم صعود کننده به رقابت های آسیایی مطرح است. رسانه های پایتخت چند روز قبل مدعی شدند که تراکتور به جای استقلال ردای آسیایی شدن را خواهد پوشید و اما معاونت حقوقی تراکتور نظر دیگری داشته و می گوید که تراکتور از حضور یک بازیکن غیر مجاز در ترکیب تیم پدیده شکایت کرده است و با اعلام نظر قطعی و کسر امتیاز از پدیده مشهد، این تراکتور است که راهی مسابقات آسیایی خواهد شد.

چاواریا ملقب به چوچو در هفته های پایانی لیگ برتر در فصل گذشته به عنوان بازیکن آزاد به ترکیب تیم پدیده اضافه شد در حالی که باشگاه تراکتور می گوید بر اساس استعلامی که از فدراسیون فوتبال نیکاراگوئه گرفته این فدراسیون اعلام کرده که بازیکن مورد اشاره از تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ تا تاریخ ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ با باشگاه رئال استنلی قرارداد دارد و طبیعتا نمی توانسته به تیم پدیده به عنوان بازیکن آزاد در شرایط بسته بودن پنجره ملحق شود.

گفتنی است ماده ۶۱ آیین نامه انضباطی می گوید شکایت علیه بازیکن غیر مجاز مشمول زمان نمی شود. طبیعتا شکایت باشگاه تراکتور  توسط کمیته انضباطی بررسی خواهد شد و این کمیته نظر کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال را هم در این باره خواهد گرفت. اما کمیته روابط بین الملل می گوید که فعلا چنین درخواستی از سوی کمیته انضباطی به آنها ارایه نشده است.(تماس تلفنی سایت ورزش ۳ با کمیته روابط بین الملل) آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال در مورد حضور بازیکن غیر مجاز در ترکیب تیم ها اظهار نظر صریحی داشته است و اگر ادعای باشگاه تراکتور به اثبات برسد قطعا پدیده با کسر امتیاز مواجه خواهد شد.

مصطفی کاراندیش، معاون حقوقی باشگاه تراکتور دراین باره می گوید: «در صورتی که این پرونده رسیدگی شود طبق مقررات کمیته انضباطی و قوانین نقل و انتقالات محرومیت شامل بازیکن و باشگاهی که با این بازیکن قرارداد بسته است می‌شود. محرومیتش این است که ۱۲ امتیاز  از باشگاه شهر خودرو کسر شود و جایگاه این تیم  در جدول رده بندی فصل گذشته تغییر می‌یابد و ممکن است در مورد سهمیه آسیایی هم  تغییراتی صورت بگیرد. فارغ از اینکه نتیجه رسیدگی به چه صورت شود روال به این صورت است که قاعدتا تراکتور یا هر تیم دیگری جایگزین شهر خودرو در آسیا می‌شود.  هنوز پرونده در مراحل رسیدگی است و ما نامه‌ها و شکایت‌های متعددی مطرح کردیم که مورد قبول دوستان قرار نگرفت و خیلی تاخیر در صدور رای داشتند.»