خبر صبح/ مریم دالانی: در دومین سال حضور تراکتور در لیگ برتر به عنوان یک تیم خصوصی، امیدها برای قهرمانی این تیم پررنگ تر شده است. در سالی که تیم های پایتخت و چند تیم دیگر از جمله سپاهان و پدیده برای قهرمانی تلاش زیادی انجام داده اند، تراکتور با مصطفی دنیزلی و البته با ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان تلاش دارد تا مردم تبریز و آذربایجان را به آرزوی چندین ساله خود برساند. تراکتور که امسال علاوه بر حفظ اکثر بازیکنان فصل گذشته، نفرات خوبی را هم به جمع بازیکنانش اضافه کرد، برای لیگ نوزدهم ستاره های زیادی دارد و بر اساس اخبار رسیده از باشگاه احتمال اضافه شدن حداقل دو ستاره ایرانی و دو بازیکن خارجی به تیم هم وجود دارد.

دنیزلی می تواند؟!

در این میان “دنیزلی” با سابقه ی دو بار حضور در ایران و سرمربی گری تیم های پایتخت، به خوبی خواسته ی هواداران را درک کرده و مدام در مصاحبه هایش از تلاش برای کسب عنوان قهرمانی حرف می‌زند. این مربی پرآوازه از روز اول حضورش در تراکتور هم قوانینی را برای اردوها وضع کرد که در نوع خود جالب بود. از محدودیت استفاده از اینستاگرام برای بازیکنان تا رژیم های خاص غذایی مواردی بود که دنیزلی از نفراتش خواست آنها را رعایت کنند.

سرمربی تراکتور برای فعالیت های تمرینی و تاکتیکی تیمش نیز یک روند جالب را در پیش گرفته است. تراکتور از روزی که کارش را برای لیگ نوزدهم با مصطفی دنیزلی استارت زد، فقط در روز معارفه هوادارانش را در ورزشگاه دید. با نظر کادرفنی تمرینات تراکتور از روز اول بدون حضور هواداران برگزار شده و اعضای این تیم پشت درهای بسته خود را برای لیگ نوزدهم آماده می کنند.

تراکتوری ها قبل از سفر به ترکیه چند جلسه تمرینی سبک با حضور تعداد کمی از بازیکنان انجام دادند و سپس به اردو رفتند. اخبار تراکتور در اردوی ترکیه به صورت محدود و گلچین شده بیرون آمد و حتی آمار دقیقی از بازی های دوستانه ای که آنها در ترکیه انجام دادند در دست نیست.

بعد از بازگشت از اردوی ترکیه نیز تمرینات تراکتور در تبریز پشت درهای بسته و بازهم بدون حضور خبرنگاران و هواداران برگزار می شود و به نظر می رسد دنیزلی می خواهد تیمش را تا می تواند تا شروع لیگ مخفی نگه دارد. مساله ای که به پنهان کاری های دنیزلی دامن می زند، برگزار نشدن بازی دوستانه در ایران است. سرخپوشان هیچ مسابقه تدارکاتی در تبریز انجام ندادند و مشخص نیست در روزهای آینده نیز این روند ادامه دارد یا خیر.

اینطور که از شواهد پیداست، دنیزلی قصد دارد تاکتیک های مورد نظرش برای تراکتور مدل ۹۸ پنهان بماند و کسی از آنها باخبر نشود. سرمربی ترک تبار که کوله باری از تجربه را به تبریز آورده، بی تردید کارش را بلد است و شاید به همین خاطر است که کسی هم به او ایراد نمی گیرد. بااین شرایط هواداران فوتبال تبریز باید احتمالا تا شروع لیگ نوزدهم انتظار بکشند تا ببینند تیم شان با چه شرایطی وارد رقابت ها می شود.

تأخیر در آغاز لیگ برترمشکل‌ساز است

با این حال سرمربی تراکتور دیروز با خبرنگاران برای دقایقی گفتگو کرد. وی در این گفتگو از تاخیر در آغاز لیگ اظهار نگرانی کرد و گفت که قطعا تاخیر در آغاز لیگ برای ما مشکل ساز خواهد بود. وی همچینی از جذب دو بازیکن جدید تا شروعلیگ برتر خبر داد و افزود: بازیکنان جوان زیادی جذب شدند که فقط مازولا از خارج ایران بود. تیم ما متشکل از بازیکنان باتجربه و جوان است و قدم‌های ما برای موفقیت تراکتور خواهد بود.

دنیزلی خاطرنشان کرد: فوتبال یک بازی دسته جمعی و همکاری بود، همچنین فوتبال بازی صبر بوده و هفته پنجم و دهم نمی‌توانیم به هدف برسیم و ۳۰ هفته طول می‌کشد تا به موفقیت برسیم.

وی تأکید کرد: تراکتور هم در لیگ برتر و هم در جام حذفی تیم مدعی است و پتانسیل لازم را برای موفقیت در باشگاه، هواداران و شهر داریم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور، در خصوص تاخیر ایجاد شده در شروع لیگ برتر، گفت: تاخیر در شروع مسابقات ما را به مشکل انداخته و مجبور می‌شوم برنامه تیم را عوض کنم. زمانی که به تبریز آمدم گفتند که مسابقات ۲۷ جولای شروع می‌شود، سپس اعلام شد که یکم آگوست آغاز خواهد شد و اکنون احتمالا دو هفته بعد لیگ را شروع می‌کنند.

وی در خصوص اردوی ترکیه تراکتور، بیان کرد: شرایط بسیار خوبی در این اردو داشتیم و دو بازی دوستانه خوب انجام دادیم. اما ما این اردو را طبق برنامه‌ای برگزار کردیم که ابتدای کار به من اعلام شده بود. اینکه اردوی ترکیه به نفع ماست یا ضرر ما زمان نشان خواهد داد، ولی به هر حال از عهده قضایا بر می‌آییم.

دنیزلی با بیان اینکه فلسفه فوتبال من تهاجمی است، گفت: بازی تهاجمی انجام می‌دهیم تا هواداران گل زیاد دیده و تیمشان پیروز شود. فوتبال یک ماراتن هست که من به کادرفنی، هواداران، بازیکنان، مدیریت و اعضای هیأت مدیره اعتماد دارم.

وی تاکید کرد: اینجا هرکس که کار می‌کند باید برای موفقیت تیم گام بردارد.