خبر صبح/ مریم دالانی: کسی شک ندارد که آنتونی استوکس در دور رفت بازی های سال گذشته ی لیگ برتر، ستاره بلامنازع در خط حمله تراکتور و حتی لیگ برتر بود. این بازیکن ۱۱ گله با این که بیشتر بازی های فصل گذشته ی تراکتور را به دلیل بی نظمی هایش از دست داد، اما در هر بازی که به میدان رفت مدافعان حریف مقابل را آزار داد. بی‌نظمی‌های او از نیم‌فصل آغاز شد و مرخصی‌های گاه و بی‌گاه این مهاجم طولانی شد و بعد از چندین غیبت مستمر، به تراکتور بازگشت ولی هرگز آن استوکس سابق نشد تا اینکه با پایان فصل او با چند پست در فضای مجازی از مسائل مالی شاکی شده و اعلام کرد که دیگر به ایران باز نخواهد گشت.

در این میان مدیران تراکتور بیکار ننشسته و همچنان مدعی بودند که او با این باشگاه قرارداد داشته و باید به تمرینات باز گردد. و وقتی از ترکیه خبر رسید که او به آدانا اسپور پیوسته است، مسوولان تراکتور در نامه‌ای به باشگاه آدانا اسپور اعلام کردند که این بازیکن با تراکتور قرارداد داشته و پیوستن او به این تیم غیر قانونی است.

مدتی از این موضوع گذشت تا اینکه دیدارهای دوستانه آدانا اسپور آغاز شد و در آخرین دیدار نیز خبری از استوکس در ترکیب و یا روی نیمکت نبود و دیروز جمعه این بازیکن ترکیه را به مقصد اسکاتلند ترک کرد. موضوع جالب این که ترک ترکیه توسط این مهاجم همراه با تغییر عکس پروفایل او از تصویری با پیراهن آدانا به تراکتور بود تا این ذهنیت به وجود بیاید که پیگیری‌های مسوولان تراکتور نتیجه‌بخش بوده و احتمالاً استوکس به تبریز بازخواهد گشت؛ آن هم در شرایطی که تراکتوری‌ها شدیداً به تمام‌کننده‌ای همچون استوکس نیاز دارند و پیگیر بازگشت او هستند.