خبر صبح/ مریم دالانی: دیروز و در شهر مقدس مشهد قرعه کشی لیگ برتر برای نوزدهمین دوره ی خود انجام و با این که هیچ کس به قول رئیس فدراسیون فوتبال، از زمان دقیق آغاز لیگ خبر ندارد، تیم ها رقبای خود را برای ۳۰ هفته پیش رو شناختند. در این میان قرعه ی تراکتور به ویژه در اواسط کار سخت و طاقت فرسا به نظر می رسد و این کار تیم سرخ پوش تبریزی برای رسیدن به سکوی قهرمانی را سخت خواهد کرد. اما نکته ی جالب برای تراکتور این که بازی های این تیم با نفت مسجد سلیمان آغاز و مانند سال گذشته با فولاد خوزستان تمام خواهد شد. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به بازی های این تیم در لیگ برتر:

هفته اول؛ نفت مسجد سلیمان – تراکتور
هفته دوم؛ تراکتور – پرسپولیس
هفته سوم؛ ذوب آهن – تراکتور
هفته چهارم؛ تراکتور – گل گهر
هفته پنجم؛ سایپا – تراکتور
هفته ششم؛ تراکتور – پارس جنوبی
هفته هفتم؛ نساجی – تراکتور
هفته هشتم؛ صنعت نفت آبادان – تراکتور
هفته نهم؛ تراکتور – استقلال
هفته دهم؛ سپاهان – تراکتور
هفته یازدهم؛ تراکتور – شهر خودرو
هفته دوازدهم؛ پیکان – تراکتور
هفته سیزدهم؛ تراکتور – شاهین شهرداری
هفته چهاردهم؛ ماشین سازی – تراکتور
هفته پانزدهم؛ تراکتور – فولاد.

از ویژگی های جدول بازی های تراکتور می توان به مصاف این تیم با ماشین سازی در هفته چهاردهم دور رفت و همینطور هفته ۲۹ ام دور برگشت اشاره کرد. در واقع دربی حساس تبریز در روزهای آخر نیم فصل اول و اتمام لیگ انجام خواهد شد.
همچنین شاگردان دنیزلی پس از مصاف با پرسپولیس که در هفته ی دوم برگزار می شود، دیگر مقابل مدعیان قهرمانی قرار نمی گیرند. ولی از هفته ی نهم مصاف های سخت تراکتورسازی آغاز می شود؛ بازی با استقلال در هفته ی نهم، بازی با سپاهان در هفته  یدهم و بازی با تیم خوب پدیده ی مشهد در هفته ی یازدهم، سه بازی سختی خواهند بود که در اواسط لیگ می تواند انرژی زیادی از شاگردان دنیزلی بگیرد.