خبر صبح/ گروه ورزش: بی شک یکی از مهیج ترین ورزش های جهان که طرفداران زیادی هم دارد “تنیس” است. در این رشته ورزشی که به صورت انفرادی برگزار می شود هم مانند دیگر رشته های ورزش قهرمانی عده ای به قدری خوب و عالی بازی می کنند که می توانند میلیون ها بیننده را پای شبکه های تلویزیونی بکشانند. از جوکوویچ صرب که چندین گرند پری را به نام خود ثبت کرده است تا اندی ماری و دومینیک تیم و… در ادامه این مطلب با خصوصیات خاص اخلاقی هشت تنیس باز برتر جهان آشنا می شویم.

اندی ماری
 مرد جدید شماره یک جهان(نخستین بریتانیایی) در این رتبه در گلاسکو (اسکاتلند) متولد شد و خیلی زود بازی تنیس را شروع  کرد. او از سه سالگی با تشویق مادرش به این ورزش پرداخت. مادر ماری اکنون کاپیتان تیم زنان بریتانیا در جام کنفدراسیون‌هاست. برادرش، جیمی نیز تنیس بازی می‌کند و در دبل خوب کار می‌کند. ماری در سال ۱۹۹۶ زمانی که ۹ سال داشت، شاهد جنایت مدرسه دانبلین بود. توماس همیلتون ۱۷ نفر  را در این ماجرا به قتل رساند و سپس خودکشی کرد. مرد شماره یک جهان ۱۵ تا ۱۷ سالگی خود را در بارسلونا گذراند، به آکادمی سانچس کاسال رفت و زیر نظر  امیلیو  سانچس ویکاریو کار کرد. اندی علاقه زیادی به فوتبال دارد. پدر بزرگش، روی ارسین، فوتبالیست‌ حرفه‌ای بود. ماری ممکن بود در گلاسکو رنجرز پا به توپ شود، اما این اتفاق نیفتاد. تنیسور بریتانیایی همچنین از تماشای بوکس و بسکتبال لذت می‌برد ، ولی در بازی تنیس خیلی خوب دفاع می‌کند.

   نواک جوکوویچ
 جوکووویچ در سال ۱۹۸۷ در بلگراد صربستان به دنیا آمد. از چهار سالگی به بازی تنیس مشغول شد و از ۱۶ سالگی به صورت حرفه‌ای در این رشته کار کرد. او را نوله یا جوکو می‌نامیدند. تنیسور صربستانی در خانواده‌ای بزرگ شد که علاقه زیادی به اسکی داشتند (پدر و عموهایش به صورت حرفه‌ای به این ورزش می‌پرداختند.) همچنین خانواده‌اش فوتبال‌دوست هستند. جوکوویچ دو برادر کوچک‌تر از خود دارد که علاقه مند به تنیس هستند.

     استن واورینکا
 واورینکا در سنت بارتلمی سوییس متولد شد. در ۱۵ سالگی مدرسه را رها کرد تا تمرکزش روی تنیس باشد. پدر و مادرش، وولفرام و ایزابل در گلخانه‌ای  کار می  کنند تا به افراد ناتوان کمک کنند. واورینکا سه برادر دارد. بک‌هندهایش عالی است و از انتهای زمین خوب حمله می‌کند. یکی از ضرباتش ۲۳۲ کیلومتر بر ساعت سرعت داشت. او زیر نظر مگنوس نرمان کار می‌کند. مرد شماره سه جهان تاکنون اپن استرالیا را فتح کرده است و در رولان گاروس و Us Open یک بار قهرمان شده است. همچنین در سال ۲۰۰۸ به مدال طلای  المپیک لندن دست یافت.

     میلوش رائونیچ
 او در  پودگوریکا در مونته‌نگرو متولد شد. پدر و مادرش مهندس هستند. او زمانی که سه سال داشت، به خاطر درگیری های بالکان به همراه خانواده‌اش به کانادا مهاجرت کرد و ملیت این کشور را گرفت. او  اکنون به عنوان یک تنیسور کانادایی رقابت می‌کند. وی مانند جوکوویچ در آکادمی پیت سمپراس رشد یافت.

    کی نیشیکوری
 نیشیکوری ژاپنی در شهر ماتوئه متولد شد. او از پنج سالگی تنیس بازی کرد. مادرش معلم پیانو و پدرش مهندس بود. در ۱۴ سالگی به همراه خواهرش رینا به آمریکا سفر کرد. در آن زمان انگلیسی بلد نبود و هنوز هم به طور کامل این زبان را یاد نگرفته است. مرد شماره پنج جهان تحت نظر میشل چانگ کار می‌کند. دفاع خوب و سرعت در حرکاتش از ویژگی‌هاست. او اغلب از سمت راست ضربه می‌زند.

    گائل مونفیس
 مونفیل فرانسوی که به لا مونفی مشهور است، در پاریس متولد شد. برادرش، داریل نیز تنیس بازی می‌کند و هر دو در تنیس دبل باهم کار می‌کنند. آرتور اش، تنیسور مورد علاقه مرد شماره شش جهان است. او اگر تنیسور نمی‌شد به بسکتبال می پرداخت. مونیفل طرفدار دیترویت پیستونس و کارملو  آنتونی است. نخستین تجربه‌اش در تنیس مسترز است. او به نیمه نهایی در گرند اسلم های (رولان گاروس و Us Open) رسید.

    مارین چیلیچ
 دوستانش او را  چیلا می‌نامند. به همراه پسر خاله‌اش تانی در هفت سالگی در بوسنی و هرزگوین به تنیس روی آورد. او در همین کشور متولد شده است. علاوه بر تنیس علاقه زیادی به فوتبال دارد و طرفدار میلان است. در کرواسی هوادار  زاگرب است. کاکا  و روبینیو فوتبالیست‌های مورد علاقه‌اش بودند و در تنیس هوادار ایوانیسویچ لوبیچیچ است. از مهم‌ترین افتخاراتش تنیس اپن آمریکاست. مرد شماره هفت جهان در سال ۲۰۱۴ قهرمان این بازی‌ها شد.

    دومینیک تیم
 تیم در وینر نویشتات اتریش متولد شد و پدر و مادرش ولفانگ و کارین، مربیان تنیس هستند. استفان کوبک و یورگن ملتزر اتریشی نیز الگوهایش هستند. مرد شماره ۹ جهان به فوتبال علاقه زیادی دارد و تیم مورد علاقه‌اش چلسی است. سرمربی او، گونتر برسینک نام دارد. دومینیک ضرباتش را اغلب از سمت راست می‌زند. صفحه ای در فیس بوک دارد که خودش آن را اداره می‌کند و در آن درباره بازی‌هایش می نویسد. این تنیسور اتریشی همچون مونفیل نخستین تجربه‌اش در مسترز   است.