خبر صبح/ گروه شهری: مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: هوای تبریز امروز و احتمال زیاد فردا در وضعیت ناسالم قرار دارد و بیماران آسیب پذیر از فعالیت در فضای باز خودداری کنند.

 حمید قاسمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شاخص آلودگی روز دوشنبه ۱۱۲ بوده و میانگین شاخص کیفیت هوای لحظه‌ای نیز برابر با ۱۵۵ بود. این شرایط هوا ناسالم برای گروه های حساس جامعه است. لذا باید کودکان، افراد سالخورده و بیماران ریوی و قلبی از حضور در فضاهای باز خودداری کنند.

قاسمی گفت: شاخص آلودگی از ۰ تا ۵۰ نشانگر هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰هوای سالم، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها و بیش از ۲۰۰ وضعیت بحرانی است.

وی افزود: با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی مبنی بر سکون هوا تا روز چهارشنبه، احتمال بروز پدیده وارونگی دما وجود داشته و افزایش آلاینده‌های جوی پیش بینی شده است.

گفتنی است: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از بعد از ظهر چهارشنبه و با ورود سامانه بارشی به آذربایجان احتمال بارش در تبریز هم وجود دارد که این روند می تواند به کم شدن آلودگی هوای تبریز کمک کند.