خبر صبح/ مریم دالانی: پس از هفت هفته شکست ناپذیری تراکتور در لیگ برتر کشور، شاگردان دنیزلی در ۳ بازی اخیر خود مقابل صنعت نفت، استقلال و سپاهان شکست خوردند تا شکست ناپذیری پیرمرد ترکیه ای در تبریز به پایان برسد. به نظر بیشتر کارشناسان این تیم خوب بازی نمی‌کند به طوری که در جام حذفی هم در بازی مقابل نود دسته اولی با مشکل مواجه شد و در نهایت به سختی و در ضربات پنالتی موفق به شکست تیم ارومیه‌ای شد. اما نکته امیدوار کننده برای سرخپوشان تبریزی گلزنی “مسعود شجاعی” در این بازی بود. کاپیتانِ تیم ملی بعد از اخراج مقابل عراق و باخت ایران در آن بازی تحت فشار بود و با گلزنی در این دیدار، مقداری از این فشار را از دوش خود برداشت و می‌تواند در ادامه لیگ، باخاطری آسوده تر در میدان حاضر شود.

روند رو به رشد پیکان

اما در مقابل تیم آبی آسمانی های پیکان پس از دو شکست پیاپی در هفته های ششم و هفتم، در ۳ بازی اخیر خود ۲ برد و یک تساوی کسب کردند. پیکان در جام حذفی نیز با وجود ارائه بازی قابل قبول، ۲-۱ نتیجه را به سپاهان واگذار کرد و نتوانست به جمع ۸ تیم پایانی جام حذفی راه یابد. تک گل شاگردان فرکی را شهریار مغانلو، آقای گل فعلی لیگ به ثمر رساند و پس از مدت‌ها، دروازه پیام نیازمند در جریان بازی باز شد.

گفتنی است که بازی هر دو تیم در هفته یازدهم به تعویق افتاد اما در هفته دهم، سپاهان با دو گل سجاد شهباز زاده و کی‌روش استنلی در مقابل تراکتور به برتری رسید. و پیکان هم با تک گل فراز امامعلی در دربی خودروسازان، در مقابل سایپا به برتری رسید.

وضعیت جدول

سپاهان بعد از مدت ها صدرنشینی با ۲۲ امتیاز و اختلاف یک امتیازی نسبت به شهر خودرو در رده دوم قرار دارد و پیکان با ۱۲ امتیاز، دهم است. و تراکتور هم با دو بازی کمتر نسبت به برخی تیم های بالای جدول در رده هفتم قرار دارد.

گفتنی است که بازی بین دو تیم تراکتور تبریز و پیکان تهران امروز راس ساعت ۱۵ در ورزشگاه شهر قدس با قضاوت اشکان خورشیدی برگزار خواهد شد.