خبر صبح/ گروه ورزش: تراکتور  لیگ نوزدهم را در قامت یک مدعی آغاز کرد. هفت بازی بدون شکست این تیم تبریزی را در کنار سپاهان به مدعی اصلی قهرمانی تبدیل کرد. اما ای نروند برای تراکتور تداوم نداشت و پیش از تعطیلی بازی های لیگ یک سونامی ویرانگر در تیم تراکتور، ۹ امتیاز را در ۳ بازی متوالی از این تیم ربود تا سرخ پوشان اندکی با صدر فاصله بگیرند. با این وجود اندوخته قابل قبول در هفته های پیشین باعث شد تا این سونامی تراکتور و سرمربی ترکیه‌اش را وارد بحران نکند. شاگردان دنیزلی در حالی خود را مهیای دیدار با تیم انتهای جدولی شاهین بوشهر می‌کنند که دو بازی پی در پی شان لغو شده و مدت های زیادی از آخرین بازی شان در لیگ برتر می گذرد.

با این حال، طی هفته های اخیر، با وجود اینکه تراکتوری‌ها بازی در لیگ برتر انجام نداده‌اند اما شرایط در بازی‌های تیم‌های رقیب به گونه‌ای رقم خورده که شاگردان دنیزلی با یک فرصت ایده‌آل برای جبران و بازگشت به جمع مدعیان مواجه هستند. در شرایطی که دیدارهای تراکتور مقابل شهرخودرو و پیکان لغو شد، استقلال از دو بازی ۴ امتیاز کسب کرد، سپاهان از یک بازی یک امتیاز کسب کرد و شهر خودرو نیز متحمل یک شکست تلخ شد تا در کنار شکست پرسپولیس مقابل نفت مسجد سلیمان، کلی اتفاق خوب برای تراکتوری ها رقم بخورد.

در چنین شرایطی، اگر تراکتور دو بازی معوقه خود مقابل شهر خودرو و پیکان را با برد پشت سر گذاشته و ۶ امتیاز کامل را کسب کند، ۲۳ امتیازی شده و طی صعودی ۶ پله ای در رده دوم جدول رده‌بندی قرار خواهد گرفت. البته زمان برگزاری جدید این بازی ها هنوز اعلام نشده و به احتمال زیاد پس از برگزاری چند هفته، تراکتوری‌ها مقابل پیکان و شهر خودرو قرار خواهند گرفت.