خبر صبح/ گروه ورزش: همه چیز از زمانی شروع شد که تراکتور بعد از جدایی استوکس و لی اروین تلاش داشت تا بهتر از این دوبازیکن را برای خط حمله سرخ پوشان تبریزی به خدمت بگیرد. و در این میان قرعه فال در نهایت به نام بازیکن سیه چرده فرانسوی افتاد تا این بازیکن به عنوان گران قیمت ترین بازیکن لیگ ایران با تراکتور قرارداد ببندد. اما آن چیزی که از بازی‌های “فورچونه” در ترکیب تراکتور به یاد هواداران مانده است، گل نزن بودن این بازیکن است. با این وجود دنیزلی همچنان تلاش دارد تا فورچونه را به روزهای اوج خود بازگرداند. گفتنی است که “کوین فورچونه” که سابقه بازی در تیم‌های لنس و تروا فرانسه را دارد، تاکنون در سه بازی برای تراختور به میدان رفته و یک گل هم به ثمر رسانده است.

اخیراً یک روزنامه فرانسوی با این بازیکن گفتگویی درباره ایران و باشگاه تبریزی اش انجام داده است که بخشی از آن درج می شود.

همه چیز خوب است

همه چیز خوب است و من به خوبی به زندگی در ایران و فرهنگی متفاوت عادت کرده‌ام. مردم ایران نسبت به مردم فرانسه، ملی‌گراتر هستند و وقتی یک فرد خارجی را می‌بینند دوست دارند فرهنگ‌شان را به آن فرد معرفی کنند. مناظر طبیعی در ایران هم خیلی متفاوت است و اینجا طبیعتی کویری دارد. بعلاوه تمام طول سال آفتاب است که این در من تغییراتی به وجود آورده است. من در تبریز، شهر پرجمعیت واقع در استان آذربایجان شرقی زندگی می‌کنم. از زمانی هم که به ایران رفته‌ام در هتل به تنهایی اقامت دارم.

چند ماهی است که پدر شده‌ای. این دوری از خانواده برایت سخت نیست؟
بله، همینطور است. نامزد من در منطقه لمانز فرانسه زندگی می‌کند. من اخیراً به فرانسه بازگشتم و با هم در ارتباط بودیم.

آیا هر روز آزاد هستی هر کاری که می‌خواهی را انجام دهی، به خصوص در زمینه اینترنت؟
شبکه‌های اجتماعی کمی بسته هستند، چون دولت در این باره خیلی سختگیر است، اما من هر چیزی که بخواهم در شبکه‌های اجتماعی پست می‌کنم و محدودیتی ندارم.

به لحاظ ورزشی اوضاع چطور برایت پیش می‌رود؟
فوتبال ایران متفاوت از چیزی است که انتظارش را داشتم، فوتبالی کاملاً فیزیکی. من در پست حمله بازی می‌کنم و در تراکتور بازیکنان خوبی داریم که در کار با توپ خوب هستند، اما نقص‌های تاکتیکی زیادی وجود دارد و بر هم زدن تعادل حریف کار آسانی است.

بازی اولت برای تراختور مقابل ۸۰ هزار هوادار صورت گرفت. تو مقابل پرسپولیس ۹۰ دقیقه بازی کردی و با پیروزی زمین را ترک کردید…
بله، همه سکو‌ها پر از تماشاگر بود. فوتبال ورزش غالب و پرطرفداری در این شهر است.

در تراکتور در چه پستی بازی می‌کنی؟
من در فاز هجومی تیم بازی می‌کنم که یا در مرکز خط حمله یا در بال هجومی ایفای نقش می‌کنم. من تعویض هم شده‌ام، اما به خوبی خودم را با شرایط تیم که سرمربی باتجربه‌ای (مصطفی دنیزلی) هم دارد، وفق داده‌ام. این فصل یک گل هم زده‌ام و می‌توانم بگویم که سطح لیگ برتر ایران همسطح لیگ دسته دوم فرانسه است.

به لحاظ مالی، نمی‌توانستی پیشنهاد دو ساله تراکتور برای عقد قرارداد را رد کنی؟
دقیقاً. در سنی (۳۰ ساله) که من دارم، نمی‌توانستم چنین پیشنهادی را به خاطر خودم و خانواده‌ام رد کنم و نمی‌توانم این موضوع را مخفی کنم. من مسئولیت‌های زندگی خودم را برعهده دارم، چون این من هستم که باید خانواده‌ام را تأمین کنم.

آیا روی بازی کردن در لیگ فرانسه خط قرمز کشیده‌ای؟
نه اصلاً. اگر احتمال بازگشت به فوتبال فرانسه در یک یا دو سال آینده وجود داشته باشد، با کمال میل حاضر به بازی کردن در این لیگ هستم.