خبر صبح/ گروه طنز و کاریکاتور: در بزرگراهی در لاین سرعت در حال حرکت هستم که صدایی شبیه بوق یک کشتی یا قطار  از پشت سرم بلند می شود! از آئینه نگاه می‌کنم می‌بینم یک کامیون غول پیکر، با رعایت کمترین فاصله دارد به من هشدار می‌دهد که خیلی زود از خط سرعت خارج شوم تا این سلطان جاده‌ها بتواند با حداکثر سرعت به راه خود ادامه دهد.
گرچه تابلوهای بزرگراه اعلام می‌کند که وسائل حمل و نقل سنگین باید از باند میانی حرکت کنند؛ اما به‌هرحال این صدای بوق وحشتناک هر راننده ای را مجاب می‌کند که خط تندرو بزرگراه را به این خودروی عظیم الجثه بسپارد و خود به خط میانی  عقب نشینی کند. ولی اگر راننده تازه کاری، با شنیدن این صدای ناهنجار هول کند و با ترمز کردن ناگهانی یا انحراف به راست سریع، باعث بروز یک فاجعه  شود، مقصر کیست؟!
این در حالی‌است که اصولا این عمل رانندگان کامیون یا اتوبوس غیرقانونی است و حرکت اینگونه وسائل نقلیه سنگین در لاین سرعت بزرگراه‌ها و آزادراه‌های دارای بیش از دوخط عبور در هر سمت، جریمه ای معادل ۵۰۰ هزار ریال تعیین شده.به هرحال در بزرگراه ها و آزادراه ها مواظب ظهور یهویی این ماشین های غول پیکر و بوق‌های ناهنجار آنها باشید و با خونسردی به راه خود ادامه دهید./مهتاب غزالی