خبر صبح/ گروه دانش و زندگی: یک شرکت اسکاتلندی دو داروی جدید برای مقابله با ویروس کرونا توسعه داده است. یکی از این داروها اجازه نمی دهد ویروس به مشکلات تنفسی در بیمار منجر شود و در نتیجه وی نیاز به ونتیلاتور نخواهد داشت.

شرکت ILC Therapeutics حق امتیاز داروی Interferon Alpha 14 را ثبت کرده که به صورت تزریقی یا استنشاقی به بدن بیمار منتقل می‌شود. این شرکت اعلام کرده داروی مذکور نخستین درمان دفاعی است که به ویروس کووید ۱۹ اجازه نمی‌دهد مشکلات تنفسی در بدن بیمار به وجود بیاورد. به این ترتیب ریه بیمار درگیر ویروس نمی‌شود و نیازی به ونتیلاتور نخواهد بود.

شرکت مذکور هم اکنون به دنبال سرمایه‌ای ۴ میلیون پوندی است تا تحقیقات این درمان را سرعت بخشد و آزمایش‌های بالینی آن را نیز انجام دهد.

علاوه بر این دارو، ILC Therapeutics مشغول توسعه داروی دیگری نیز است که احتمال نجات جان بیمار پس از ابتلای ریه‌های او به ویروس کووید ۱۹ را افزایش می‌دهد.

آلان واکر مدیر ارشد این شرکت می‌گوید: واقعاً خارق العاده است که یک شرکت فناوری زیستی کوچک یک نه، بلکه ۲ روش درمانی جدید کشف کرده است. ما می‌خواهیم به سرعت این درمان‌ها را به طور بالینی آزمایش کنیم تا جان انسان‌ها را نجات دهیم.Interferon Alpha 14 می‌تواند با ارتقای سیستم ایمنی بدن در برابر پیشروی ویروس، از اتصال بیماران به ونتیلاتور جلوگیری کند.

این شرکت اعلام کرده با جمع آوری سرمایه می‌تواند مطالعات ایمنی را آغاز کند و نخستین آزمایش‌های بالینی نیز در اوایل ۲۰۲۱ انجام خواهند شد.