خبر صبح/ گروه بین الملل: زرتشت علیزاده در گفتگو با “توپلوم تی وی” اتهاماتی را که در باکو به ایران زده می شود، نادرست دانست و افزود: «نیروهای افغان از طریق ایران آمده بودند و در قره باغ مبارزه می کردند. ایران میلیون دلار تجهیزات به جمهوری آذربایجان داد. اما، در مقابل این ها  ایران دید که ابوالفضل ائلچی بیگ و دسته او به ایران اعلام  دشمنی می‌کنند. ابوالفضل ائلچی بیگ می گفت ایران را ویران و در تبریز میتینگ برگزار خواهد کرد. نصیب نصیبلی سفیر وقت جمهوری آذربایجان در ایران، درباره تجزیه تمامیت ارضی ایران بیانیه صادر می کرد. پس از آن ایران شروع به برقراری مناسبات عادی با ارمنستان کرد و مناسبات تجاری برقرار شد و یک تنفسگاه برای ارمنستان ایجاد کرد. اما، ایران هیچ وقت به ارمنستان کمک نظامی نکرد. اکنون سوال می شود که در این باره مقصر کیست؟  ائلچی بیگ و خلف هایش.»

زرتشت علیزاده درباره تاثیر نامه الله شکور پاشازاده به ترامپ برای درخواست لغو تحریم های ایران نیز گفت: «رییس اداره مسلمانان قفقاز برای اینکه باید با تمامی مسلمانان همبسستگی داشته باشد، این نامه را نوشته است. اما، این نامه تاثیری نخواهد داشت. زیرا، در آمریکا عدالت وجود ندارد، بلکه منافع مطرح است. طبیعی است که این نامه هیچ نفعی نخواهد داشت. ترامپ از چیزی که گفته دست برنخواهد داشت. »

زرتشت علیزاده افزود: «تحریم های اعمال شده بر ایران غیرقانونی است. برنامه هسته ای ایران را شورای امنیت سازمان ملل متحد تایید کرد و در دوره ای که باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا بود، آن را امضاء کردند. اما پس از رسیدن ترامپ به حاکمیت، به علت اینکه ترامپ صهیونیست است، آن را به نفع اسراییل لغو و ایران را تحریم کرد.»