خبر صبح/ گروه ورزش: علی رغم مخالفت ها با ادامه مسابقات لیگ برتر، ستاد ملی مبارزه با کرونا مجوز از سرگیری مسابقات بعد از عید فطر را صادر کرد و اکنون فدراسیون پزشکی ورزشی و کمیته مسابقات سازمان لیگ فدراسیون فوتبال در حال تدوین پروتکل های بهداشتی و تتظیم برنامه مسابقات هستند هرچند وضعیت بیماری کرونا می تواند تمامی معادلات را برهم زند. با ادامه یافتن ۹ هفته پایانی، قرمزپوشان با چندین چالش مهم و اساسی روبرو خواهند بود.
– مشکل نخست محروم بودن از نعمتی به نام پرشورها خواهد بود جایی که ساکت الهامی در مدت زمانی که روی نیمکت تراکتور نشسته است تیم تحت هدایت وی به پشتوانه حمایت هواداران آمار ۱۰۰ درصدی بردهای خانگی را به نام خود ثبت کرده است.
– با توجه به دوری چند ماهه از تمرینات و نیز تقویم فشرده مسابقات مشکل دیگر بحث مصدومیت بازیکنان خواهد بود و بی شک بعضی از نفرات مسن و پا به سن گذاشته بیشتر در معرض خطر خواهند بود.
– تعطیلی اماکن ورزشی پس از شیوع ویروس کرونا موجب شده است استادیوم های ورزشی به حال خود رها شوند و قطعا در صورت ادامه مسابقات چمن اکثر زمین ها از کیفیت مناسبی برخوردار نخواهد بود که این امر موجب کاهش کارایی نفرات تکنیکی تراکتور خواهد شد و امکان انجام بازی شناور و روی زمین سلب خواهد شد.
– ممنوعیت پروازها مشکلی دیگر از مشکلات تراکتور است که موجب خواهد شد تا اشکان دژاگه به همراه خارجی های تراکتور نتوانند سروعده به تبریز سفر کنند و در واقع ساکت الهامی نخواهد توانست تمرینات تیمش را با تمامی نفرات آغاز کند و چه بسا حتی بعضی از آن ها به سختی خود را به بازی ها برسانند.
– اگر چنانچه جفرسون یوری مدافع برزیلی تراکتور که خواستار فسخ قرارداد خود بود به هر دلیلی نتواند به تبریز بیاید تیم الهامی با مشکل کمبود مدافع آخر مواجه خواهد بود و در صورت نبود سلیمی یا خانزاده به ناچار رضا اسدی به دفاع منتقل خواهد شد.
– اختلاف آب و هوایی تبریز با شهرهایی که تراکتور در آن ها بازی خواهد کرد یکی دیگر از مشکلاتی است که باید به جمع مشکلات افزوده شود و این مساله زمانی حادتر است که برگزاری فشرده مسابقات عملا امکان سازگاری با شرایط را از بین خواهد برد و ناگفته نماند بحث وضعیت شهرها از نظر سفید یا قرمز بودن بیماری کرونا نیز یک چالش اساسی خواهد بود.
– فارغ از مباحث بالا استرس بازیکنان و ترس از ابتلا به کرونا خود مشکلی بزرگ تر است که موجب خواهد شد بازیکنان از لحاظ روحی و روانی دچار افت شوند.
– اگر چنانچه قرار باشد جام حذفی نیز همزمان با لیگ برتر برگزار شود با توجه به حضور تراکتور در این مسابقات فشردگی مسابقات این تیم به مراتب بیشتر از سایر تیم ها خواهد بود.