بریز- معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر با بیان اینکه افزایش حریم شهر کمکی به متعادل شدن قیمت مسکن نمی‌کند، گفت: این موضوع تابع مؤلفه‌های مختلفی است.

به گزارش  خبر صبح از مهر،  جواد رحمتی امروز در جلسه کارگروه امور زیربنایی، توسعه شهری و روستایی، آمایش سرزمین و محیط زیست استان، در خصوص موضوع افزایش حریم شهر سراب، بر کارآمد سازی بافت‌های شهری به جای افزایش حریم شهرها تأکید کرد و اظهار داشت: توسعه شهرها مؤلفه‌های زیادی دارد و این امر نباید بر اساس امیال شخصی یا منافع شهرداری‌ها صورت گیرد.

وی گفت: با توجه به اینکه نرخ رشد جمعیت در این شهر صفر است، افزایش حریم شهر هیچ منطقی ندارد.

رحمتی با بیان اینکه افزایش حریم شهر، کمکی به متعادل شدن قیمت مسکن نمی‌کند، افزود: این موضوع تابع مؤلفه‌های مختلفی است و باید در این خصوص کارشناسی دقیق صورت گیرد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه توسعه حریم شهرها مؤلفه‌های زیادی دارد، افزود: در شرایطی که کاربری‌های حریم فعلی شهر سراب محقق نشده، افزایش حریم منطقی نیست و به جای آن می‌توان کاربری‌های فعلی را با رویکرد عادلانه و به نفع مردم، کارآمد سازی کرد.

وی از مشاور طرح توسعه و عمران جامع شهر سراب خواست تا ضمن بازنگری در طرح پیشنهادی، چهار گزینه را به کارگروه امور زیربنایی استان ارائه کند تا پس از بحث و بررسی کارشناسی، یکی از گزینه‌های موجود انتخاب شود.

در این جلسه همچنین موضوع بازنگری نقشه حریم شهر خواجه مطرح و پس از بحث و بررسی، مقرر شد دفتر فنی، حمل‌ونقل و ترافیک استانداری آذربایجان شرقی با رعایت سند ابلاغی پهنه‌بندی حریم شهرها و با لحاظ اصول فنی، نقشه حریم اصلاحی این شهر را تهیه و به دبیرخانه کارگروه امور زیربنایی ارسال کند.

همچنین پرونده‌های مربوط به ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی و موضوع امکان‌سنجی، مکان‌یابی و طراحی شهرک گردشگری ورزقان مورد بررسی قرار گرفت.

کد خبر