تبریز– معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با بی توجهی نسبت به رعایت نکات بهداشتی، بیماری کرونا در آذربایجان شرقی به روزهای اوج خود بازگشته است.

 به گزارش خبر صبح از مهر، عباسعلی درستی ظهر پنج شنبه در حاشیه شورای اطلاع رسانی آذربایجان شرقی  گفت: استان آذربایجان شرقی طی هفته‌های گذشته اغلب در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار گرفته و مردم نسبت به پیامدهای این بیماری، حساسیت لازم را از دست داده‌اند.

وی ادامه داد: علیرغم تمامی تلاش‌های صورت گرفته توسط رسانه‌ها و صداوسیما برای آگاهی بیشتر به مردم، نوعی بی تفاوتی نسبت به این بیماری در بین مردم ایجاد شده است.

درستی با اشاره به افزایش برگزاری مراسم‌های دورهمی در استان گفت: این روزها شاهد برگزاری مراسم‌های عروسی، عزا و دیگر دورهمی های خانوادگی هستیم که سبب شیوع بیشتر بیماری شده است.

وی، ۱۰ شهرستان استان را در وضعیت قرمز و نگران کننده دانسته و گفت: در حالی که موارد فوتی ما تنها به یک نفر در استان رسیده بود، با عدم رعایت مردم حالا حتی گاه شاهد ۹ فوتی در روز هستیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: در حال حاضر به روزهای اوج کرونا رسیده‌ایم و تعداد مثبت ابتلاء به بیماری از روزهای ابتدایی نیز بیشتر شده است.

وی استفاده از ماسک، رعایت فاصله و رعایت بهداشت فردی را لازم دانسته و گفت: با وجود رعایت این موارد، تمامی فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی انجام پذیر است.

درستی ادامه داد: شهرستان‌های اهر، بناب، میانه، هریس، هوراند، شبستر، هشترود و تبریز به نسبت جمعیت خود، بیشترین آمار ابتلاء را دارند.

وی خواستار همراهی بیشتر اصناف، ادارات و عموم مردم برای رعایت نکات لازم بهداشتی جهت عبور از وضعیت کنونی شد.