خبر صبح؛ شبستر  خوش نیت: رئیس اداره بهزیستی شبستر با اشاره به اینکه احداث واحدهای مسکونی با کمک نهادها و سازمانهایی همچون؛ قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، سپاه شبستر و خیرین صورت می گیرد بیان کرد: سعی می شود برای ساخت مساکن مددجویی از قرارگاه خاتم الانبیاء و سپاه کمک های ویژه گرفته شود.

به گفته احد نریمانی، صفر تا صد ساخت ۱۵ واحد مسکونی توسط سه نهاد بهزیستی، سپاه و قرارگاه خاتم‌الانبیا و کار طراحی نقشه ها صدور پروانه و نظارت با همکاری بنیاد مسکن انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تامین زمین توسط خود مددجو صورت می گیرد گفت : طبق برآورد انجام شده هزینه ساخت هر متر مربع ساخت مسکن یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه این واحدهای مسکونی تا اوایل سال بعد تکمیل و واگذار خواهد شد افزود : قرار است اخذ معافیت انشعاب آب و برق و عوارض صدور پروانه ساختمانی هم با همکاری نزدیک اداره بهزیستی با بنیاد مسکن صورت بگیرد.

نریمانی گفت: قصد ما مشارکت سه نهاد است که این هم افزایی نهادها و دستگاهها برای امر خیر که منافع آن  بطور مستقیم به مددجویان می رسد. به طوریکه در سال گذشته تعداد ۲۴ واحد مسکونی تکمیل شده به مددجویان تحت پوشش این اداره واگذار شد.

رئیس اداره بهزیستی شبستر با تاکید بر اهمیت رفع مشکلات مسکن معلولین و مددجویان جامعه هدف بهزیستی خاطر نشان کرد: مساکن مددجویی بعد از اتمام به معلولین خیلی شدید و شدید و زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی تحویل خواهد شد.

وی در بخشی از سخنان خود اضافه کرد: به همت واحد مشارکتهای بهزیستی شهرستان وهمکاری خیرین تعداد ۱۰ تن مرغ منجمد  بین مددجویان و گروه های هدف توزیع شد.

 رییس بهزیستی شبستر گفت:در پی  شیوع ویروس کرونا ومشکلات به وجود آمده  با پیگیری واحد مشارکتهای مردمی همکاری از خیرین منطقه این گوشت ها با رعایت اصول بهداشتی تهیه و با همکاری اداره کل پشتیبانی امور دام استان در اختیار خانواده های تحت حمایت قرار گرفت .

نریمانی افزود: ارزش ریالی گوشت مرغ تامین شده بیش از یک میلیارد ۴۰۰ میلیون ریال است که به منظور حمایت از مددجویان تحت پوشش بین آنها توزیع شد.