خبر صبح/ گروه ورزش: شرایط بالای جدول به‌گونه‌ای بود که ساکت الهامی به‌خوبی می‌دانست حتی تساوی مقابل سپاهان رده دومی نیز به کارش نمی‌آید و باید نفراتی را درون زمین قرار دهد و تاکتیکی بچیند که تراکتور از این مسابقه حساس نه سه‌امتیاز، بلکه شش‌امتیاز را کسب کند و پشت سر پرسپولیس قرار بگیرد.
الهامی که در پایان هفته چهاردهم تراکتور را در رده دهم جدول تحویل گرفته بود، با چهار برد پیاپی مقابل فولاد، نفت مسجدسلیمان، شهر خودرو و پیکان شرایط تیمش را بهتر کرد و این روند را به غیر از مقطع کوتاهی، در نیم‌فصل دوم هم ادامه داد تا اینکه جمعه‌شب هم موفق شد با برد ارزشمندی مقابل سپاهان، سرخ‌پوشان آذربایجان را به رده دوم جدول برگرداند. اما الهامی و شاگردانش این روند فوق‌العاده‌ای که شروع کرده بودند را با برد مقابل سپاهان که یک امتیاز بیشتر از آن‌ها داشت، ادامه دادند تا در روز شکست شهر خودرو، با جهش دو پله‌ای به رده دوم بروند و خود را در آستانه کسب سهمیه آسیایی ببینند.
سرمربی تراکتور که رفاقت دیرینه‌ای هم با امیر قلعه‌نویی دارد و هر دو سرمربی بزرگ‌شده نازی‌آباد تهران هستند، قبل از شروع مسابقه با دسته‌گل به سمت او رفت، ولی در جریان بازی تیمش با زدن دو گل توانست به برد برسد؛ بااین‌وجود، الهامی پس از پایان بازی هم به رسم ادب به سمت سرمربی سپاهان رفت و به او خسته نباشید گفت.
شاگردان الهامی که در دیدار با سپاهان از نظر فنی و تاکتیکی نمایش درخشانی با پاس‌های پیاپی و دقت ۸۵ درصدی داشتند و مالکیت ۵۲ درصدی توپ را در اختیار گرفته بودند، با بازی منطقی از سد تیم سپاهان عبور کردند تا در بهترین شرایط خود در طول لیگ نوزدهم قرار بگیرند. تراکتور که در بازی رفت با هدایت مصطفی دنیزلی در ورزشگاه نقش‌جهان به شاگردان امیر قلعه‌نویی باخته بود، در استادیوم بدون تماشاگر یادگار امام تبریز موفق شد انتقام شکست قبلی را در بهترین زمان ممکن و در فاصله پنج هفته تا پایان فصل بگیرد تا ثابت کند در فرم ایدئالی برای ادامه بازی‌هاست.
شاگردان الهامی هفته آینده نیز باید مسابقه حساس دیگری را با تیم رده چهارمی شهرخودرو که دو امتیاز کمتر از آن‌ها دارد، برگزار کنند که برتری در آن بازی پرش بلندی برای آن‌ها در راه رسیدن به سهمیه آسیایی خواهد بود. الهامی که فصل گذشته مربی شهر خودرو بوده و شناخت زیادی از این تیم دارد، امیدوار است مثل دور رفت که با تراکتور تیم مشهدی را شکست داد، این بار هم به این مهم دست پیدا کند تا تراکتور در جایگاه دوم جدول بماند.