خبر صبح/ گروه دانش و زندگی: مدتی است که تبلیغ نمک دریا می‌شود و گفته می‌شود که نمک‌های موجود در بازار «شیمیایی» است و در کل، ابهامات زیادی در خصوص این ماده غذایی پرمصرف وجود دارد و به‌این‌ترتیب، مردم دچار سردرگمی شده‌اند. حالا با توجه به گفته‌های ضدونقیض، دو تن از کارشناسان نظریه‌هایی داشتند که شایسته دیدیم به آن اشاره کنیم.
دکتر محمدرضا خواجه، متخصص نان‌های سنتی:
ازآنجایی‌که بنده از نزدیک شاهد نحوه شست‌وشو و تولید نمک در کارخانه بوده‌ام می‌توانم بگویم با توجه به معادن زیاد نمک در ایران، تولید نمک شیمیایی مقرون‌به‌صرفه نیست و نمکی که در کارخانه‌ها تولید می‌شود، شست‌وشو و به آن ید اضافه می‌کنند و اگر کسی مایل به مصرف این ید نباشد، می‌تواند آن را مقابل آفتاب پهن کند تا ید از آن خارج شود. البته باید بدانید که ید لازمه بدن بوده و وزارت بهداشت کارخانه‌ها را موظف می‌کند که به محصول خود ید اضافه کند.
دکتر موسی صالحی، متخصص تغذیه:
ابتدا لازم است توضیحی در رابطه با نمک و جذب آن به بدن بدهم؛ با مصرف نمک که از دو جزء کلر و سدیم تشکیل شده است، سدیم وارد بدن شده و به‌راحتی از طریق دستگاه گوارش جذب می‌شود. اغلب سدیم مصرف‌شده (‌۹۵ درصد) بیشتر از نیاز بدن است که از طریق کلیه‌ها دفع می‌شود. تنظیم میزان سدیم موجود در بدن توسط سیستم دقیقی انجام می‌شود و این سیستم به‌وسیله هورمونی به نام آلدوسترون کنترل می‌شود. این هورمون از غدد فوق کلیوی ترشح می‌شود و با کاهش میزان سدیم در بدن، ترشح آلدوسترون افزایش می‌یابد که باعث جذب بیشتر سدیم از روده‌ها و مانع دفع سدیم از کلیه می‌شود. درصورتی‌که با مصرف زیاد نمک میزان سدیم در بدن بالا برود، بخش مربوط به تشنگی در مغز تحریک‌شده، فرمان تشنگی را صادر می‌کند. در این صورت فرد احساس نیاز به آب پیداکرده و با مصرف آب غلظت سدیم بدن کم می‌شود.
اما در خصوص ابهامات تولید نمک لازم است بگویم ما نمک دریای موجود در بازار را به آزمایشگاه بردیم که به فلزات سنگین آلوده بود و ید هم نداشت و جالب است بدانید در اروپا و دیگر کشورها نمک را در بسته‌بندی‌های شکیل قرار داده و میزان ید آن برحسب استاندارد جهانی اضافه می‌شود و موادی همچون کلرور، پتاسیم و منیزیم را به نمک اضافه می‌کنند، ولی در کشور ما به‌صورت فله‌ای و بیش از استاندارد جهانی ید اضافه می‌شود و فاقد پتاسیم و… است. اما ید با وجود حلالیت بالا و جذب خوبی که در بدن دارد، بسیار سریع جذب می‌شود. بنابراین در نمک‌های صنعتی باوجود ید خیلی بالا، میزان ید بیش‌ازحد نیاز بدن جذب می‌شود. حال باید دید آیا همه افراد به یک میزان ید نیاز دارند، چه آن‌کسانی که کمبودید دارند و چه کسانی که دارای ید بیشتری هستند؟
در ضمن خوردن نمک زیاد موجب بالارفتن فشارخون می‌شود. به همین علت، یکی از توصیه‌هایی که پزشکان برای افراد با فشارخون بالا دارند، این است که نمک خود را کاهش دهید و غذاهای کم‌نمک و در بعضی جاها بدون نمک مصرف شود.درهرصورت، در خصوص نمک ادعاهای درست و غلط زیادی هست و باید همه بدانند نمک طبیعی نداریم و نمک دریا هم باید تصفیه شود، نمک کوهستان نیز بسیار سخت پیدا می‌شود.