خبر صبح/ گروه ورزش: تیم فوتبال ماشین سازی امسال با مالک جدید و البته یک مربی جوان، کار خود را در نقل و انتقالات فوتبال آغاز کرده است. وحید بیاتلو که به عنوان جوان‌ترین مربی لیگ برتر کارش را در باشگاه ریشه‌دار و قدیمی ماشین سازی آغاز کرده است، طی گفتگویی به برخی حواشی پیرامون باشگاه پرداخته است:

 

فوتبال دنیا به سمت مربیان جوان می‌رود

«درخصوص اینکه به عنوان جوان‌ترین مربی لیگ برتر در تیم فوتبال ماشین سازی فعالیت دارم باید از مالک و هیات مدیره محترم باشگاه ماشین سازی تشکر کنم که به من اعتماد کردند و امیدوارم بتوانم با تلاش بازیکنان و اعضای کادر فنی و کسب نتایج درخور شان باشگاه، جواب اعتماد آنها را بدهم. البته من در لیگ دسته سه، دو و یک که تجربه مربیگری داشتم هم به عنوان جوانترین مربی انتخاب شده بودم و در واقع فوتبال دنیا به این سمت حرکت می‌کند و اینکه باشگاه های ایرانی نیز در این راستا قرار گرفته‌اند، نوید روزهای خوب را می دهد.»

«پیشکسوتانی همچون حسن آذرنیا و سیدمحمد علوی در باشگاه ماشین سازی، که همواره با جان و دل در خدمت فوتبال بوده‌اند و از هیچ کمکی دربغ نمی‌کنند که کمتر این چنین آدم هایی دیده ام و امیدوارم که سایه شان همیشه بالا سر فوتبال آذربایجان باشد.»

 

هدف مهم من در باشگاه بازیکن سازی است

«درخصوص برنامه‌های خودم برای اماده سازی تیم باید بگویم با توجه به شرایط موجود، کارمان امسال خیلی سخت شده با توجه به افزایش قیمت دلار باشگاه ما بدهی‌هایی که داشته به حد کلان رسیده و این امر باعث شده بودجه تیم پایین بیاد و هر کسی جای من بود باید در فکر حفظ سهمیه تیم باشد. اما ما چند هدف داریم؛ هدف کوتاه مدت حفظ سهمیه استان است و هدف میان مدت سهمیه آسیا را می‌توانیم کسب کنیم. اگر هواداران حمایت کنند؛ قطع یقین تیم ما این پتانسل را خواهد داشت و هدف سوم کاری که چند سال در فوتبال تبریز انجام نشده، جوان گرایی است که من سعی خواهم کرد به این هدف مهم که تربیت بازیکنان و بازیکن سازی است، برسم. آقایانی که با آوردن بازیکنان بی‌کیفیت خارجی بدهی های کلانی را به این باشگاه تحمیل کرده‌اند و به فوتبال این خطه خیانت کرده‌اند باید اکنون پاسخگو باشند، چرا که الان دستمان بسته شده. بازیکنان فصل گذشته چند نفری قراردشان تمام شده و چند بازیکن دیگر هم که خواسته‌ایم حاضر به امضای قرارداد شده بودند، با توجه به لحاظ سقف مالی در قراردادهای ما، برخی تیم‌ها با مبالغی هنگفت بازیکنان ما را هوایی کرده و قیمت بازیکنان سرسام آور بالا رفته من به بازیکنان سال گذشته حق می‌دهم با این شرایط اقتصادی به پیشنهادهای بالا جواب مثبت بدهند ما مجبوریم با توجه به شرایط بودجه باشگاه از بازیکنان با کیفیت و با انگیزه لیگ‌های پایین بازیکنان جذب کنیم و این امر به علت بودجه‌ای محدودی است که در اختیار داریم و همچنین تامین بدهی که ما باید به فیفا بابت غرامت و طلب بپردازیم. تا پنجره‌مان را باز کنیم و ولی مطمئن هستم این بازیکنان جوان هیچ چیزی کمتر از بازیکنان لیگ برتر ندارند. همان طوری که الان بازیکنان فصل گذشته ماشین سازی مشتریان پر و پا قرصی دارند. در پایان فصل آینده نیزشاهد ظهور چندین بازیکن ناب فوتبال در تیم ماشین سازی خواهیم بود.

یک زمانی بالای ۵ بازیکن در ترکیب ۲۲ نفره ی تیم ملی ایران از آذربایجان بودند اما اکنون در ترکیب دو تیم تراکتور و ماشین هم بازیکنان محلی به دو نفر نمی‌رسد»

 

هواداران حمایت کنند

«از هواداران می خواهیم که از ما حمایت کنند و صبور باشند این تیم، تیم جدیدی خواهد بود به خاطر اینکه شاکله اصلی ما از بین رفته و البته حق هم دارند. چون شرایط اقتصادی سایر تیم ها بهتر است و با گذشت چند هفته، یک تیم با کیفیت و ارائه فوتبال ناب، یک تیم شاداب و بازیکن ساز را تحویل استان خواهیم.

بنده افتخار این را دارم که در سه تیم آذربایجان، تراکتور، ماشین سازی و نود ارومیه کار کردم و این نصیب هر مربی نمی‌شود و با توجه به اینکه خودم فرزند آذربایجان هستم تمام سعی و تلاشم را به کار خواهم بست تا شرمنده این مردم فهیم نباشم.