خبر صبح/ گروه بین‌الملل: یک منبع مطلع اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران تمامی مرزهای خود با ارمنستان را  بسته است و علاوه بر محموله‌های نظامی حتی اجازه عبور به محموله‌های غیرنظامی مشکوک را نیز نمی‌دهد.

  این منبع گفت: با آنکه ایران و روسیه همکاری ترانزیتی دارند و روسیه دارای دو لشگر نیروی نظامی در ارمنستان است، جمهوری اسلامی ایران برای جلوگیری از احتمال انتقال تسلیحات برای ارمنستان تحت نام لشگرهای روسی مستقر در ارمنستان، حتی ترانزیت ادوات مورد نیاز لشگرهای روسیه در ارمنستان را نیز متوقف کرده است.

   این منبع افزود: جمهوری اسلامی ایران همچنین به دولت جمهوری آذربایجان و ترکیه هشدار داده است که تروریست‌های مسلح وابسته به ترکیه را در جمهوری آذربایجان در صورت نزدیک شدن به منطقه مرزی ایران با قدرت و شدت تمام هدف قرار خواهد داد.

این منبع مطلع گفت: برای اینکه سد خداآفرین در نتیجه درگیری‌های جاری در قراباغ آسیب نبیند، نیروهای ایرانی در هر دو طرف سد مستقر شده‌اند.

   به گفته این منبع، امور مربوط به ثبت و ضبط و گزارش‌نویسی و پیگیری‌های قانونی مطالبه غرامت از طرف یا طرف‌های آسیب زننده به مزارع و منازل مسکونی روستاییان مرزنشین ایران در نتیجه اصابت راکت‌های شلیک شده از منطقه درگیری ارتش جمهوری آذربایجان و ارمنستان در حال انجام است و بطور رسمی نیز  درخواست غرامت خواهد شد.