گروه گزارش/ مریم دالانی: علیار راستگو، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی از اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در تبریز از روز سه شنبه ۲۰ آبان ماه خبر داد و گفت: این محدودیت‌ها با هدف کاهش زنجیره ابتلای بیماری و همزمان با سراسر کشور آغاز می‌شود.

 وی به مهم‌ترین مصوبات جلسه اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا اشاره کرد و گفت: بر اساس تصمیمات این جلسه، فعالیت گروه‌های شغلی دو، سه و چهار از ساعت ۱۸ عصر تا صبح تعطیل خواهد بود.
وی ادامه داد: فعالیت‌های مرتبط با گروه شغلی یک همچون بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سوپرمارکت‌ها، قصابی‌ها، مراکز تولید و عرضه محصولات پروتینی و میادین میوه و تره‌بار در هر ساعت از شبانه روز، ممکن است و رستوران‌ها و مراکز عرضه غذاهای سرد و گرم نیز صرفاً به شکل بیرون‌بر مجاز به فعالیت خواهند بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه محدودیت‌های پیشین ستاد مقابله با کرونا در استان همچنان پابرجاست، افزود: محدودیت‌های جدید تا ۲۰ آذر به مدت یک ماه ادامه خواهد یافت.
راستگو همچنین اظهار داشت: اتحادیه‌های مربوط، مجامع صنفی و اداره اماکن با متخلفان، طبق قانون، برخورد و متناسب با مورد، مجازات جریمه یا پلمپ واحد را برای آنان اعمال می‌کنند.
وی با بیان اینکه جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا فردا صبح برگزار می‌شود، افزود: به احتمال زیاد و در صورت تصویب در ستاد استانی مقابله با کرونا، محدودیت‌های جدید در مرکز استان، شامل تعدادی از شهرستان‌های بزرگ نیز خواهد شد.
برخورد شدید با متخلفان
همچنین بهروز مهدوی، فرماندار تبریز با بیان اینکه این محدودیت‌هایی که اعلام شدند به مدت یک ماه تداوم دارند، گفت: قطعا هرکدام از مشاغل که این محدودیت ها را رعایت نکنند، براساس قانون از طریق اتاق اصناف، اماکن و اتحادیه پلمب خواهند شد.
فرماندار شهرستان تبریز تاکید کرد: محدودیت گروه های شغلی سه و چهار نیز تا ۲۳ آبان همچنان برقرار است و در صورت نیاز، این محدودیت مجددا تمدید خواهد شد.
مهدوی در پایان اظهارکرد: در طول این چند روز که محدودیت تردد به شهر تبریز اعمال شد، حدود ۱۵ هزار خودرو برگشت داده شد و قطعا در میزان کاهش شیوع ویروس کرونا تاثیرگذار است ولی به هر حال باید به آمار ابتلا به کرونا در این چند روز را ببینیم که چه مقدار در کنترل شیوع موثر بوده است و در صورتی که بازهم شاهد ابتلا به این ویروس کاهش نیابد، محدودیت های بیشتری اعمال خواهد شد.