طنز و کاریکاتور
کد خبر : 2718
شنبه - ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵

ترامپ گفت که چیزی در مورد ویکی لیکس و دستگیری آسانژ نمی داند

چندی پیش مشخص گردید که کشور اکوادور که آسانژ از سال ۲۰۱۲ در سفارت آن کشور در لندن مخفی شده بود، پناهندگی سیاسی او را باطل کرده است. به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، گفت که او هیچ چیز درباره ویکی لیکس و دستگیری جولیان آسانژ نمی داند. چندی پیش مشخص گردید که […]

ترامپ گفت که چیزی در مورد ویکی لیکس و دستگیری آسانژ نمی داند

چندی پیش مشخص گردید که کشور اکوادور که آسانژ از سال ۲۰۱۲ در سفارت آن کشور در لندن مخفی شده بود، پناهندگی سیاسی او را باطل کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، گفت که او هیچ چیز درباره ویکی لیکس و دستگیری جولیان آسانژ نمی داند.

چندی پیش مشخص گردید که کشور اکوادور که آسانژ از سال ۲۰۱۲ در سفارت آن کشور در لندن مخفی شده بود، پناهندگی سیاسی او را باطل کرده است. پلیس بریتانیا اعلام کرد که آسانژ دستگیر شد. دادستان کل آمریکا اعلام کرد که آسانژ متهم به تحریکات با هدف هک کامپیوتری شده است و اگر اتهام او به اثبات برسد تا ۵ سال حبس در انتظار اوست.

شایان ذکر است که آسانژ در رابطه با مطالب منتشره در «ویکی لیکس» مرتبط با نظامیان آمریکایی از جمله عملیات آمریکا در افغانستان و عراق و شرایط نگهداری زندانیان در زندان گوآنتانامو به شهرت جهانی رسید.

از سال ۲۰۱۲، آسانژ در سفارت اکوادور در لندن به عنوان پناهنده قرار دارد. مدتی قبل دادستانی سوئد آسانژ را متهم به آزار و اذیت جنسی کرده بود که به اثبات نرسید. مدت اعتبار این پرونده ها به پایان رسیده است.