اختصاصی خبر صبح » پیشخوان » شهرستان ها
کد خبر : 3756
شنبه - ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
نگاهی به نقل و انتقالات لیگ برتر در تبریز

تراکتور در پیچ و خم اسم ها

خبر صبح/ مریم دالانی: بی شک یکی از حساس ترین روزها برای یک تیم فوتبال بحث یارگیری و فصل نقل و انتقالات است. بستن تیم با بازیکنان یکدست و تخصصی در پست های مختلف نقش مهمی در ادامه ی راه یک تیم برای بازی های خوب و حتی قهرمانی ایفا می کند. تبریز و آذربایجان دو تیم […]

تراکتور در پیچ و خم اسم ها

خبر صبح/ مریم دالانی: بی شک یکی از حساس ترین روزها برای یک تیم فوتبال بحث یارگیری و فصل نقل و انتقالات است. بستن تیم با بازیکنان یکدست و تخصصی در پست های مختلف نقش مهمی در ادامه ی راه یک تیم برای بازی های خوب و حتی قهرمانی ایفا می کند. تبریز و آذربایجان دو تیم در لیگ برتر دارد که البته چشم امید آذربایجانی ها به تراکتور و البته قهرمان شدن این تیم پررنگ تر از ماشین سازی خواهد بود.

تراکتور تیمی برای قهرمانی

امسال لیگ برتر امید زیادی به قهرمانی تراکتور دارد. همچنان که زنوزی، مالک متول تیم هم در سال گذشته ادعا کرده بود باید منتظر یک تیم خوب و قدرتمند باشیم. تیمی که علاوه بر انجام بازی های خوب، رقیب قدرتمند و سرسختی برای تیم هایی مانند پرسپولیس و استقلال و حتی سپاهان در کسب قهرمانی باشد. اما به نظر می رسد که تراکتور در پیچ و خم اسم ها گیر کرده است و تا این لحظه کار هیچ بازیکن اسم و رسم داری به غیر از رشید مظاهری با تراکتور به امضای قرارداد ختم نشده است.

پشت پرده شایعه حضور دو بازیکن سوپر لیگ ترکیه

تراکتور برای بستن تیمی قدرتمند تلاش دارد تا چند بازیکن مطرح از لیگ ترکیه را به تبریز بیاورد. پس از حضور مصطفی دنیزلی در تیم تراکتورسازی، شاهد انتشار شایعات بسیاری در مورد مذاکره باشگاه تراکتور با دو بازیکن از سوپر لیگ ترکیه بودیم. این شایعات هفته گذشته نیز ادامه داشت و برخی از رسانه ها مدعی شدند که مهمت توبال، بازیکن گالاتاسرای و فنرباغچه به همراه اردن دردی یوک، مهاجم سوئیسی و گلزن سابق بایرلورکوزن و گالاتاسرای ترکیه مذاکراتی با باشگاه تراکتور و دنیزلی داشته اند.

اما به نظر می رسد که این شایعات هیچ سندیتی ندارند و باشگاه تراکتور تا این لحظه هیچ مذاکره ای با بازیکنان یاد شده نداشته است. بر اساس اطلاعات بدست آمده، توبال و یوک در لیست خرید دنیزلی نیز جایی ندارند و به نظر می رسد که مطرح شدن نام آنها توسط افرادی صورت گرفته که منابع مالی قابل توجهی در صورت حضور بازیکنان یاد شده در تراکتور، کسب می کردند.

مانعی بزرگ بر سر راه تراکتوری شدن امیری

باشگاه تراکتور اولین باشگاهی بود که با باشگاه ترابزون اسپور ترکیه وارد مذاکره شد تا وحید امیری، ملی پوش ایرانی این باشگاه را به خدمت بگیرد. پس از انجام مذاکرات اولیه با این بازیکن، اخبار مربوط به آن در رسانه ها منتشر شد. با قطعی شدن جدایی امیری از ترابزون، شایعه تراکتوری شدن وی قوت گرفت اما پس از چند روز، این بازیکن برای حضور در تبریز دچار تردید شده است.

پس از اینکه وحید امیری از ترابزون جدا شد و قبل از آن نیز اخبار مذاکره وی با تراکتور در رسانه ها منتشر شد، باشگاه پرسپولیس نیز برای بازگرداندن هافبک ملی پوش سابق خود وارد عمل شد. همین موضوع باعث شد تا امیری مذاکرات خود با تراکتور را به حالت تعلیق در آورده و با پرسپولیسی ها نیز وارد مذاکره شود.

به این ترتیب، پیشنهاد پرسپولیس را باید مانعی بزرگ سر راه تراکتوری شدن امیری بدانیم. در صورتی که امیری از نظر مالی با پرسپولیس به توافق نرسد، مذاکرات خود با باشگاه های تراکتور و سپاهان را از سر خواهد گرفت.

هافبک مورد نظر تراکتور از پایتخت می آید

بر اساس شنیده ها از منابع نزدیک به باشگاه هافبک مورد نظر تراکتور از پایتخت می آید. رضا اسدی، هافبک ۲۳ ساله تیم سایپا تهران مورد توجه تیم تراکتور آذربایجان قرار گرفته است.

شنیده ها از منابع نزدیک به باشگاه، حاکی از آن است که مصطفی دنیزلی نیز نظر مثبتی روی اسدی داشته و این بازیکن در آستانه پیوستن به تراکتور قرار دارد.

بر این اساس، مذاکرات ابتدایی با رضا اسدی برای انتقال به تراکتور انجام شده است. این بازیکن که مورد توجه چند تیم دیگر از جمله استقلال تهران نیز قرار دارد، هنوز تصمیم نهایی خود را برای انتخاب تیم فصل آینده اتخاذ نکرده است.

آخرین وضعیت جدایی استوکس از تراکتور

با توجه به اتفاقات اخیر جدایی استوکس از تراکتور را باید تقریبا قطعی بدانیم. آنتونی استوکس، مهاجم ایرلندی تیم تراکتور هفته گذشته با انتشار پستی در اینستاگرام جدایی خود از این را اعلام کرد. این در حالی است که او هنوز یک سال دیگر با تراکتور قرارداد دارد. پس از اعلام این تصمیم از سوی مهاجم ایرلندی، باشگاه تراکتور اقداماتی را در جهت مشخص شدن وضعیت نهایی استوکس انجام داد اما این اقدامات نتیجه در پی نداشت تا به این ترتیب جدایی استوکس از تراکتور را تقریبا قطعی بدانیم.

باشگاه تراکتور در حال حاضر مشغول طی کردن روند قانونی این ماجراست و با توجه به اینکه امید زیادی به بازگشت استوکس وجود ندارد، تلاش باشگاه این است که حق و حقوق ضایع شده خود را از قراردادی که با استوکس عقد کرده، احیا کند. مشکل بزرگ تراکتوری ها اما این است که در قرارداد استوکس بندی وجود دارد که طبق آن وی می تواند پیش از اتمام قرارداد خود از این تیم جدا شود.

با توجه به جدایی استوکس از تراکتور، با وجود داشتن قرارداد، خرید مهاجم خارجی به اولویت نقل و انتقالاتی تراکتور تبدیل شده و آنها در حال بررسی چند گزینه هستند تا از میان آنها یک مورد را انتخاب کنند.

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که بیست و چهار ساعت پس از پست آنتونی استوکس، باشگاه تراکتور اطلاعیه ای را منتشر کرد و به خداحافظی این بازیکن واکنش نشان داد. در این اطلاعیه آمده که استوکس باید در تمرینات حاضر شود چرا که با باشگاه قرارداد دارد. پس از بازگشت دنیزلی در خصوص او تصمیم گیری خواهد کرد. در غیر این صورت فیفا مشکل بین طرفین را حل می‌کند.

تراکتوری ها در حالی خواستار بازگشت استوکس شده اند که به نظر می‌رسد این مهاجم گلزن تمایلی به حضور در ایران ندارد و احتمالا تراکتور دو مهاجم خارجی جدید را جذب خواهد کرد.

 

ماشین سازی تیمی برای یک رقمی شدن

اما تیم دوم تبریز هم بعد از پیوستن رسول خطیبی به عنوان سرمربی این تیم تحرکات زیادی را در خصوص نقل و انتقالات انجام داده است. بازیکنانی که با ماشین سازی قرارداد بسته و یا در حال مذاکره هستند شاید به اندازه بازیکنان مدنظر تراکتورسازی اسم و رسم دار نباشند اما می توانند رسول خطیبی را در ادامه راه و هدف وی که یک رقمی شدن رتبه تیم خواهد بود، یاری برسانند.

حسن زاده به ماشین سازی پیوست

 مسعود حسن‌زاده بازیکن سابق ذوب‌آهن با امضای قرارداد رسمی به ماشین‌سازی تبریز پیوست. حسن‌زاده مهاجم سابق تیم‌های ذوب‌آهن و سپاهان اصفهان با حضور در باشگاه ماشین سازی پس از توافق با مدیران باشگاه، ضمن امضای قرارداد رسمی به جمع سبزقباهای فوتبال تبریز پیوست.

وی فصل گذشته دچار مصدومیت شده بود که با طی کردن مراحل درمان و بهبودی کامل به ماشین‌سازی ملحق شده است.

حسن زاده فردا همراه با سایر بازیکنان در تست‌های پزشکی ایفمارک شرکت می‌کند.

پایان بی سر و صدای ستاره برزیلی در فوتبال آذربایجان

سنگربان برزیلی ماشین سازی از این تیم جدا می شود. فرناندو دخسوس، ستاره برزیلی تیم ماشین سازی تبریز به پایان کار خود در فوتبال آذربایجان رسیده است. او که دوران بسیار درخشانی در تیم ماشین سازی طی فصل های اخیر داشت، در این فصل قصد تمدید قرارداد خود را نداشته و به دنبال پیوستن به تیم دیگری است.

با توجه به تصمیم دخسوس مبنی بر جدایی، ماشین سازی نیز بیکار نبوده و اقدام به جذب یک دروازه بان دیگر به نام الکس کرده است.

سنگربان جدید ماشین سازی، پس از موفقیت آمیز شدن مذاکرات در تبریز حضور یافته و این روزها می توانیم او را در تمرینات سبزپوشان ببینیم.

مدافع برزیلی در تبریز

مدافع برزیلی ماشین سازی در تبریز حضور یافت. ویلسون دانته، مدافع برزیلی با حضور در تبریز در تمرین ماشین سازی حضور یافت تا بعد از تائید فنی قرارداد خود را با این تیم نهایی کند.

در خط دفاعی مسیح زاهدی، کنعانی زادگان و اهل شاخه جدایی خود را با ماشین سازان قطعی کرده اند تا این تیم به فکر پر کردن خط دفاعی خود باشد و ویلسون در صورت موفقیت در تست های رسول خطیبی یکی از جایگزین های این مدافعان خواهد بود.