نرخ طلاق میان خانواده های مرفه و تحصیلکرده بالاتر است

مدیرکل ثبت احوال استان گفت: نرخ طلاق در بین خانواده های مرفه و تحصیلکرده بیشتر از سایر اقشار جامعه است.


  احد جودی در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان ملکان، افزود: 60 درصد از طلاق ها در شمال تهران و شهرهای بزرگ اتفاق می افتد.


وی، وجود عشق و محبت را برای پایداری زندگی مهم دانست و اظهار کرد: زوجینی که بهم عشق و محبت دارند مشکلات و فشارهای زندگی را بیشتر از سایرین تحمل می‌کنند و بهانه قرار دادن بیکاری، به تنهایی برای طلاق، امری مردود است.


مدیرکل ثبت احوال استان به مدیرانی که مرتب در خصوص بالا بودن آمار طلاق سخن می گویند نیز توصیه کرد که قبل از سخنرانی به آمار واقعی و مستند مراجعه کنند چرا که برخی ها به خاطر مسائل جناحی، آمارهای غیرواقعی به مردم می دهند.


وی با بیان اینکه 70 درصد جعیت کشور را نیروی فعال تشکیل می‌دهد، اظهار کرد: کشور ما هنوز به مرحله سالمندی نرسیده و تنها هفت درصد جمعیت ما سالمند است ولی متاسفانه به جای شاخص توسعه، تهدید برای توسعه شده ایم.


جودی گفت: اگر دولت های گذشته برنامه ریزی دقیقی می کردند و اگر اداره ثبت احوال ما فقط اداره صدور شناسنامه نبود، امروز شاهد بیکاری جوانان کشور نبودیم.


وی با بیان اینکه علاج واقعه را باید قبل از وقوع ارائه  کرد، افزود: دولت ها باید برای 20 یا 30 سال آینده که جمعیت به سمت سالمندی و حتی انقراض پیش می رود فکری اساسی بکنند.


وی همچنین خواستار آموزش مهارت زندگی به کودکان از مدارس ابتدایی شد و گفت: در کشور ژاپن کارهای نظافتی را از کودکی در مدارس به دانش آموزان یاد می دهند ولی در کشور ما همه به فکر نشستن در پشت میز هستند.


جودی، همچنین بالا بردن سطح معیشتی معلمان کشور را خواستار شد و افزود: متاسفانه معلمان در کشور طی سالهای گذشته به خاطر فشارهای زندگی به سمت چندشغلی سوق داده شده اند.

دیدگاه خود را بنویسید

نام و پیام خود را وارد نمایید

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…