باغات تبریز جای خود را به برج‌های ساخته شده روی گسل داده است

رئیس شورای شهر تبریز گفت: باغات تبریز جای خود را به برج‌های بلند در کوچه‌های تنگ و روی گسل داده است.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، شکور اکبرنژاد در آیین معارفه پنجاه‌و‌ششمین شهردار کلان‌شهر تبریز "ایرج شهین‌باهر" و تکریم شهردار سابق تبریز "صادق نجفی"، اظهار کرد: برای تبدیل نظمی به نظم جدید، ایده و فکر جدید نیاز است و این موضوع ریشه در عالم خلقت دارد. در کمال جویی نیز شرایط چنین بوده و بدون تغییر و تحول هیچ اتفاقی نمی‌افتد.
 
 وی در خصوص پیشینه‌ تاریخی تبریز، اظهار کرد: تبریز شهر فرهنگ، علامه‌ها، شاعران و سیاست‌مداران فرزانه است، تبریز در گذشته باغ شهر بوده که متاسفانه این باغات جای خود را به آلونک‌های مدرن داده‌اند.
 
اکبرنژاد افزود: به تصور پیشرفت، آجرها جایگزین گل‌ها و درختان شده و آرامش و آسایش مردم در پستوی خانه‌های قدیمی جا گذاشته‌ شده است.
 
وی با تشکر از مردم که امکان خدمت‌گذاری را برای اعضای شورا فراهم کردن، اظهار کرد: با آمار و ارقام و نصب بنر نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم؛ پیشرفت تنها در آسایش و امنیت مردم خلاصه می‌شود.
 
رئیس شورای شهر تبریز با تاکید بر این‌که شهردار تبریز باید از گروه‌های کارشناسی بهره گیرد، گفت: همچنین ضرورت دارد از نقد و پرسشگری هم استقبال کنیم تا راه خلاقیت باز شود.
 
استفاده از سرمایه‌های اجتماعی، رعایت حقوق مردم، بستن راه‌های جرم و فساد، بهره‌گیری از کار جمعی، جلوگیری از رشوه‌خواری، مدنظر قراردادن کارهای کارشناسی در بودجه‌نویسی، استفاده از تجربیات موفق و تکرار نکردن اشتباهات از دیگر توصیه‌های رئیس شورا به شهردار تبریز بود.
 
وی تاکید کرد: متاسفانه بودجه‌های فرهنگی صرف استخدام‌های آنچنانی و تبلیغات شده و پساب، فاضلاب و زباله زیاد تولید کرده و از آن‌ها استفاده نکرده‌ایم.
 
اکبرنژاد با اعلام حمایت شورا از شهردار تبریز گفت: از آقای دکتر شهین‌باهر حمایت می‌کنیم تا امور شهرسازی و فرهنگ شهرنشینی اصلاح شده و تبریز از  "رویداد ۲۰۱۸" میزبانی خوبی داشته باشد.

 

نوشتن دیدگاه

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…