شهرداری ۵۵۰ میلیارد تومان بدهی دارد/ با رانت‌خواران تعامل و مماشات نمی‌کنم مطلب ویژه

شهردار تبریز اعلام کرد: شهرداری تبریز ۵۵۰ میلیارد تومان بدهی و ۱۲ هزار نیروی انسانی دارد که ماهانه ۴۰ میلیارد تومان صرف پرداخت حقوق پرسنل می‌شود.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، ایرج شهین‌باهر در آیین معارفه‌اش و تکریم شهردار سابق تبریز "صادق نجفی"، گفت: تحقق بودجه شهرداری تبریز در مجموع هفت ماه گذشته ۵۵ درصد بوده که ۷۲ درصد آن صرف هزینه‌های جاری و ۲۸ درصد نیز در بخش عمرانی هزینه شده است؛ با این حال بنده عزم راسخ داشته و این آمار و ارقام و رکود اقتصادی حاکم منجر به دلسردی من ‌نمی‌شود.
 
وی با بیان این‌که آیین تودیع و معارفه تلاقی یک پایان و شروع است، اظهار کرد: مطرح شدن گلایه‌هایی در این آیین قابل پیش‌بینی بود، با این حال بنده سخنانم را از دیروز آماده کردم و با جو کنونی سالن مرتبط نیست.
 
وی با بیان این‌که دست تمامی زحمت‌کشان تبریز را می‌بوسم، گفت: خیلی مختصر حرف می‌زنم؛ چرا که فردا اجرایی بوده و زیاد اهل حرف زدن نیستم.
 
شهین باهر با اشاره به رویداد "تبریز ۲۰۱۸" اظهار کرد:  مسئولیتم در آستانه‌ی این رویداد بزرگ بیشتر شده است و به همین منظور در این مدت کم با همراهی مسئولان استانی و اعضای شورای شهر اقدامات جدیدی را کلید زده‌ایم.
 
وی تصریح کرد:  با تمام وجود و با الهام از آموزه‌های دینی به ویژه فرامین حضرت علی (ع)، برای نیل به اهداف عالی نظام، تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و اجرای سیاست‌های دولت تدبیر و امید تلاش کرده و وقت خود را وقف تبریز می‌کنم.
 
شهردار تبریز با بیان این‌که سرلوحه قرار دادن صداقت و پاکدستی و استفاده از توان نخبگان در اولویت است، گفت: با ملاک قرار دادن قانون و منفعت عمومی و به دور از جناح‌بازی و سیاسی کاری، در چارچوب طرح تفصیلی تبریز برای رسیدن به اهدافی همچون رفع کدورت‌ها با شهروندان، کسب درآمد پایدار، روی کار آوردن بخش خصوصی، تحقق اقتصاد مقاومتی و ارتقای شاخص‌های زندگی مردم تلاش خواهم کرد.
 
شهین‌باهر بدمسکنی را یکی از مشکلات تبریز دانست و گفت: زندگی یک سوم مردم تبریز در بافت ناکارآمد شهری خطر آفرین بوده و بدین منظور با یک شرکت خصوصی بحث و گفت‌وگو کرده‌ایم تا در صورت فراهم شدن شرایط، جراحی بافت فرسوده را آغاز کنیم.
 
وی با بیان این‌که پاکدستی، عدالت و انسان محوری را مد نظر دارم، بیان کرد: تلاشم برای ریشه‌کنی رانت و فساد از مدیریت شهری و کسب اعتماد شهروندان به واسطه‌ی شفاف‌سازی امور است. مردم مطمئن باشند که به هیچ عنوان با رانت‌خواران و افراد فاسد تعامل و مماشات نمی‌کنم.
 
شهین باهر اظهار کرد: از تمامی شهروندان، مسئولان و اعضای شورای شهر تبریز تقاضای همکاری و همراهی دارم تا در پیشگاه خداوند روسفید باشم.
 
وی با بیان این‌که از شهردار سابق تبریز و مدیران شهرداری تشکر می‌کنم، گفت: برنامه بنده اجرایی و عملیاتی است؛ چرا که مردم از شعار خسته شده و تنها اجرائیات را می‌پذیرند.
 
توسعه‌ی حمل‌ونقل عمومی، توسعه‌ی فضای سبز، توجه به شاخص‌های زیست محیطی و مسائل فرهنگی از دیگر موارد مورد تاکید شهین‌باهر بود.

 

نوشتن دیدگاه

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…