رویداد «تبریز 2018» زمینه‌ساز حضور شهروندان اندونزی در تبریز خواهد بود

سفیر اندونزی در ایران گفت: تبریز به واسطه هنر و صنعت زیبای فرش، برای اندونزیایی‌ها و به خصوص هنرمندان و بازارگانان جاکارتا معروف است.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌ شرقی، اوکتاوینو علیم‌الدین  در دیدار با شهردار تبریز و رئیس‌شورای اسلامی شهر، با بیان این مطلب، گفت: ارتباطات تنگاتنگ تبریز با کشورها و شهرهای مهم، نشان می دهد که سفر به تبریز، شهری است که در موضوعات مختلف گردشگری، صاحب سبک و سایق ویژه است.
 
وی با اشاره به ظرفیت‌‌های علمی شهر تبریز خاطرنشان کرد: دانشگاه تبریز، از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین مراکز علمی ایران است؛ این مزیت مهم، میتواند یکی از محورهای همکاری علمی و آموزشی با شهرهای مختلف جاکارتا باشد.
 
سفیر اندونزی در ایران، به شرکت خود در اجلاس سال گذشته وزرای گردشگری مجمع گفتگوی همکاری آسیا در تبریز اشاره کرد و  گفت: شرایط میزبانی و بحث‌های مطرح در آن اجلاس، به جایگاه مهم شهر تبریز در حوزه گردشگری صحه گذاشت.
 
علیم‌الدین با بیان این‌که حضور در اولین روزهای رویداد گردشگری تبریز 2018 در این شهر، امیدواری را برای دیدارها و همکاری‌های عملی، بیشتر می‌کند، اظهار کرد: با محقق‌شدن این همکاری‌ها، یقین دارم که در آینده‌ای نزدیک، شاهد حضور شهروندان اندونزی در تبریز خواهیم بود.
 
وی با اشاره به این‌که یکی از اهداف سفر به تبریز، بررسی مشابهت‌های تبریز برای عقد تفاهم‌نامه خواهرخواندگی است، گفت: «جافا» در غرب اندونزی، یکی از گزینه‌هایی است که می‌تواند در این مورد بررسی شود.

 

نوشتن دیدگاه

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…