طرح مسیرگشایی خیابان ارتش و انتقال مجموعه پادگان آغاز شد

 همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و شهردار تبریز، مسیرگشایی امتداد خیابان ارتش آغاز و زمینه اجرای طرح‌های شهری در محدوده‌های مشخصی از این پادگان کلید خورد. 
  
به گزارش ایسنا،  انتقال پادگان‌ها از مرکز شهر، در راستای تدابیر مقام معظم رهبری صورت می‌گیرد و پادگان تبریز، از نخستین طرح‌های مربوط به این دستورالعمل است. 
  
اضافه‌شدن فضای مشجر ۱۰ هکتاری و درختان قدیمی پادگان ارتش به محدوده شهر، نقش تحول آفرین در تقویت نشاط و توسعه فضاهای تفریحی در محدوده مرکزی شهر خواهد داشت. 
  
بازگشایی امتداد ارتش به کمربندی میانی و همچنین تعیین تکلیف اراضی میدان تیر از دیگر بخش‌های همکاری شهرداری تبریز و ارتش است. 
  
موحدنیا شهردار منطقه ۳ تبریز با اشاره به احداث این مسیر به عرض ۵۵ متر و طول ۵۰۰ متر، خاطرنشان کرد: این عملیات، در مدت یک سال و با اعتبار ۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان احداث می‌شود و با اجرای آن، محور مهم شمال به جنوب در هسته ی مرکز شهر تبریز هم‌امتداد خواهد شد. 
  
وی با اشاره به برخورداری پادگان از فضای سبز مطلوب، متذکر شد: با اجرای این طرح، شاهد اضافه‌شدن بوستان ۱۰ هکتاری به محدوده شهرخواهیم بود. 
  
شهردار منطقه ۳ خاطرنشان کرد: ۱ هکتار از محدوده پادگان نیز صرف ایستگاه مترو، جایگاه سوخت، پارکینگ و سایر فضاهای مشابه خواهد بود.

 

نوشتن دیدگاه

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…