مدیریت سایت

مدیریت سایت

پست الکترونیکی: این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

خبر صبح؛ گروه گزارش
مصمم برای جدایی از همسرش به دادگاه خانواده مراجعه کرده بود. می‌گفت که من و همسرم زندگی عاشقانه‌ای را شروع کردیم اصلاً فکر نمی‌کردم پس از گذشت چند ماه هیچ یک از ما تازگی قبل را برای هم نداشته باشیم و فقط در کنار هم روزها را به انتها می‌رساندیم. چند هفته بعد از ازدواجمان متوجه شدم همسرم با یکی از همکارانش به صورت پیامکی ارتباط دارد. وقتی دلیل را از او جویا شدم گفت زندگیمان حالت روزمرگی گرفته است و دیگر جذابیت‌های قبل ازدواج را برایم ندارد! زن جوان در حالی که به گذشته فکر می‌کرد ادامه داد: وقتی به مشکلی بر می‌خوردیم یا خطایی از من سر می‌زد همسرم خیلی سخت مرا می‌بخشید.
او حتی بعد از ازدواج نمی‌خواست قبول کند متأهل است و همچنان مثل مجردها رفتار می‌کرد. نمی‌خواستم قبول کنم زندگی ام به بن بست رسیده است بنابراین با داشتن یک فرزند به زندگی با او ادامه دادم اما رفتارهای او مرا به آخر راه رساند و پس از پنج سال زندگی مشترک، تصمیم گرفتم به آن پایان دهم. همسرم نمی‌دانست زندگی مشترک نیاز به مهارت‌هایی دارد و باید آن‌ها را رعایت کند او آزادی‌های دوران مجردی را به زندگی مشترک آورد و موجب از هم پاشیدن این زندگی شد. آموختن مهارت‌های زندگی و حفظ جذابیت در زندگی مشترک می‌تواند موجب استحکام بنای خانواده شود و ارتباط زوجین از مهم ترین دلایل این ماندگاری به شمار می‌رود. زن و مردی که قرار است کنار هم زندگی کنند باید برای حفظ شادابی و طراوت در رابطه شان برای همدیگر وقت بگذارند این درحالی است که گاهی زن و مرد پس از مدت زمانی از ازدواجشان برای یکدیگر تکراری می‌شوند و ممکن است کارشان تا بدان جا پیش رود که به جدایی هم منجر شود.

پذیرفتن انسان‌های متفاوت و درک آن‌ها
متخصص روانشناسی و عضو هیئت علمی دانشگاه به خبرنگار ما می‌گوید: خود آگاهی، موضوعی است که در وهله اول باید به آن پرداخت، نوع خود آگاهی پیش بینی کننده احساس رضایت یا نارضایتی ما از خود و زندگی است. ویژگی‌های جسمانی و بدنی، توانایی‌ها و مهارت می‌، ویژگی‌های منفی و نقاط ضعف، افکار، احساسات، باورها، ارزش‌ها و اهداف هر شخص از جمله اجزای خود آگاهی است که باید مورد بررسی و شناسایی قرار گیرد.
«محمد محمد حسنی» ادامه می‌دهد: خود آگاهی، شامل شناخت ویژگی‌ها و صفات خود یا به عبارتی خود پنداره، شناخت توانایی می‌، استعدادها و پیشرفت می‌، تصویر واقع‌بینانه از خود، شناخت افکار، باورها، ارزش‌ها و احساس رضایت مندی و نارضایتی از خود و زندگی است. یعنی فرد بتواند زندگی را حتی زمانی که در آن شرایط قرار ندارد، درک کند تا بتواند انسان‌های دیگر را به ویژه وقتی با او نیز بسیار متفاوت هستند، بپذیرد و به آن‌ها احترام گذارد.

رفتارهای خشن ناشی از نبود همدلی
وی می‌گوید: برای بیان همدلی باید به صحبت‌های دیگران خوب گوش داد، به احساسات و هیجان‌های فرد مقابل توجه کرد، خود را به جای او گذاشت و از دیدگاهش به موضوع نگاه و از روش انعکاس احساس استفاده کرد، خود را با احساس و عاطفه طرف مقابل هماهنگ و خلاصه‌ای از احساس‌ها و هیجان‌های طرف مقابل را به او گوشزد کرد.
محمد حسنی ادامه می‌دهد: این مهارت به فرد کمک می‌کند تا بتواند نظرها، عقاید، خواسته ها‌، نیازها و هیجان‌های خود را ابراز و به هنگام نیاز، از دیگران درخواست کمک و راهنمایی کند. مهارت‌های تقاضای کمک و راهنمایی از دیگران در مواقع ضروری، از عوامل مهم یک رابطه سالم است.
وی با بیان این که روان شناسان شیوه‌های ارتباطی انسان‌ها را به سه سبک، ارتباطی منفعلانه، ارتباطی جرأت مندانه و ارتباطی پرخاشگرانه طبقه‌بندی کرده‌اند، می‌افزاید: هدف اصلی افراد، راضی نگه داشتن دیگران به هر قیمت ممکن است. این افراد برای جلب رضایت و تایید دیگران معمولا به هر کاری تن می‌دهند و خود را به رنج می‌اندازند. هدف اصلی در ارتباط پرخاشگرانه، برنده شدن بدون رعایت حقوق دیگران است و هدف اصلی شیوه ارتباطی جرأت‌مندانه رعایت عدالت، ترویج احترام متقابل و جلوگیری از بهره‌کشی و سوء استفاده از خود و دیگران است.
به گفته وی 10 مهارتی که سازمان بهداشت جهانی به عنوان مهارت‌های زندگی معرفی کرده است شامل مهارت خودآگاهی، همدلی، روابط بین فردی، ارتباط موثر، مقابله با استرس، مدیریت هیجان، حل مسئله، تصمیم‌گیری، تفکر نقادانه و مهارت تفکر خلاق است.
این استاد دانشگاه اعلام می‌کند: مهارت‌های زندگی سبب می‌شود زن و مرد در شرایط دشوار، بهتر مسائل و مشکلات خود را رفع کنند و تصمیم‌های بهتری در زندگی بگیرند چون بسیاری از ناراحتی می‌، به دلیل تصمیم‌های اشتباه گذشته است. محمد حسنی با اشاره به این که متاسفانه مهارت‌های زندگی در سیستم آموزش و پرورش ایران جایی ندارد، می‌افزاید: این در حالی است که در کشورهای پیشرفته، آموزش مهارت‌های زندگی به کودکان و دیگر افراد جامعه در راس آموزش‌ها قرار گرفته است.
گزارش از: شیوا صفری

معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی با بیان این‌که متاسفانه میزان تولید با میزان مصرف برق در آذربایجان شرقی برابری نمی کند، افزود: شاید این استان جزو نادر استان هایی است که مصرف برق بیشتر از تولید آن است؛ به طوری‌که گاهی اوقات  از روی ناچاری از سایر استان ها برق را قرض می گیریم. 
  
به گزارش ایسنا، محمد صادق پورمهدی در ششمین کنفرانس انرژی های تجدید پذیر و تولید پراکنده ایران، با بیان اینکه علارغم این‌که مدت کوتاهی از زمان راه اندازی انرژی های تجدید پذیر می گذرد اما گام های موثری در این زمینه برداشته شده است، اظهار کرد: به نظر می رسد، آن گونه که کشورهای توسعه یافته اقدامات موثری در ارتباط با تکنولوژی های روز و دانش بشری برداشته اند ما نتوانسته ایم همانند این کشور ها عمل کنیم. 
  
وی ادامه داد:  دولت در برنامه ششم برای تولید انرژی از طریق استفاده از انرژی های نو گام های موثری برداشته است؛ به طوری‌که اگر بتوانیم در طول برنامه پنج ساله، پنج هزار مگاوات انرژِی از طریق انرژی های های خورشیدی و بادی تولید کنیم، یک اقدام ارزشمندی برای افزایش تولید برق است. 
  
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: خوشبختانه در خصوص احداث نیروگاه های 500 مگاواتی و 100 مگاواتی قدم های موثری در استان برداشته شده است که می تواند در بحث تامین برق بسیار موثر باشد. 
  
وی با تاکید بر این‌که استان برای تامین برق نیازمند سرمایه گذاری است، اظهار کرد: برای سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در ارتباط با انرژی های تجدید پذیر را دارند، نقشه راهی تهیه شده تا بتوانند با این نقشه به صورت جامع حرکت کنند. 
  
پورمهدی همچنین یکی از مسایل زیست محیطی را  موضوع پدافند غیرعامل بیان کرد و یادآور شد: به عنوان  مثال اگر بخواهیم یک نیروگاه 500 مگاواتی و یا 100 مگاواتی احداث کنیم موضوعاتی از قبیل خاموشی و .. پیش می آید اما نیروگاه های کوچک در این زمینه بسیار موثر هستند. 
  
 وی با بیان این‌که جامعه توسعه یافته نیازمند انرژی پایدار است، خاطرنشان کرد: 80 درصد فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای، وارد بازار کار می شوند؛ چرا که این افراد در  کنار کارهای تئوری کارهای عملی  نیز  انجام می دهد.
 
ششمین کنفرانس انرژی های تجدید پذیر و تولید پراکنده ایران به  همت دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد

 

آران نیوز_ السور آقایف روز چهارشنبه در پایان دیدار با هیات بهداشتی جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی ایرج حریرچی قایم مقام وزیر و معاون وزیربهداشت،درمان و آموزش پزشکی، در باکو به خبرنگار ایرنا ،گفت: گسترش همکاری با جمهوری اسلامی ایران در حوزه بهداشتی و درمانی در کانون توجه مهربان علی اوا معاون اول رییس جمهوری آذربایجان است . 
السور آقایف ، افزود : بنیاد خیریه حیدر علی اف نیز به توسعه روابط پزشکی و درمانی با جمهوری اسلامی ایران توجه خاص دارد و بنا بر این باید این همکاری را هر چه بیشتر گسترش دهیم . 
وی دیدار و مذاکرات انجام گرفته با قائم مقام و معاون وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی کشورمان را ثمربخش عنوان کرد و افزود: همکاری های جمهوری آذربایجان و ایران در حوزه بهداشتی شامل داروسازی ، مبادله پرسنل و آموزش پزشکی است .
آقایف فعالیت متخصصان پزشکی جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان را ازجمله موضوعات مورد مذاکره با هیات ایرانی عنوان کرد و گفت:در این ارتباط گام های لازم برداشته می شود . 
وی همچنین با اشاره به اینکه دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور هفته آینده در ایران برگزار می شود ، افزود: نمایندگان وزارت بهداشت جمهوری آذربایجان نیز در این اجلاس حضور خواهند داشت . 
دوزادهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان ۲۱ و ۲۲ اسفند ماه جاری در تهران برگزار می شود .

 

سرپرست تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: عالیشاه بايد در قبال تخلفاتش پاسخگو باشد.
 
به گزارش ایسنا، کاظم محمودی درباره پرونده امید عالیشاه اظهار کرد: متأسفانه امروز شاهد انتشار اخبار کذبی در خصوص ماجرای عالیشاه و باشگاه تراکتورسازی از سوی یک روزنامه ورزشی در تهران بودیم که این مسئله مصداق نشر اکاذیب، آسیب زدن به وجهه باشگاه تراکتورسازی و تشویش اذهان عمومی است. نقل دروغ از سوی یک سازمان و نهاد نظامی جرم کوچکی نیست و ما با جدیت با این مسئله برخورد می‌کنیم.
 
وی افزود:این روزنامه باید اسناد و مستندات خود را در خصوص تیترهایی که درج کرده ارائه کند که این تیترها به‌راستی چه ارتباطی با پرونده باشگاه تراکتورسازی و امید عالیشاه داشته و این موضوع چه ارتباطی با این نشریه پیدا می کند. روزنامه مذکور باید مشخص کند که بر اساس چه مستنداتی اقدام به زدن این تیترها به نقل از سازمان نظام‌وظیفه عمومی کرده و باید در قبال تک‌تک این جملات پاسخگو باشد.
 
سرپرست تیم تراکتورسازی خاطرنشان کرد: البته برای ما دلیل انتشار این گزارشات و اخبار کاملاً روشن است. پرونده عالیشاه و تراکتورسازی کاملاً شفاف و روشن بوده و او سرباز باشگاه تراکتورسازی است و اگر آقایان مدعی هستند که سربازی او 19 بهمن‌ماه تمام‌شده است باید پاسخگو باشند که چرا وی تا 7 اسفند در تمرینات تراکتورسازی حضورداشته و یک‌باره بعد از حضور غیرحرفه‌ای و نادرست در یک برنامه تلویزیونی مدعی می‌شوند که خدمت سربازی او به پایان رسیده است.
 
محمودی بیان کرد: معيار پایان خدمت یک بازیکن این‌گونه بازی‌های ناپسند رسانه‌ای نیست و تايين پایان خدمت بازیکن توسط یگان محل خدمت و نهاد هاى  مربوطه صورت مى گيرد که همه در انتظار خواهیم نشست و خواهیم دید که آیا طی شدن دوران خدمت امید عالیشاه و کسری وی مورد تأیید قرار می‌گیرد یا خیر؟
 
وی ادامه داد: با این‌گونه بازی‌های زشت و غیراخلاقی هیچ‌کس نمی‌تواند زمینه یک اقدام غیراخلاقی و غیرقانونی را فراهم کند چراکه مسئله کسری خدمت و گذراندن دوران خدمت موضوعی نیست که با این‌گونه بازی‌های خبری تحت تأثیر قرار گیرد.
 
مدیر تیم فوتبال تراکتورسازی تأکید کرد: رفتار آقای عالیشاه در طول این مدت در قبال باشگاه و تعهد او به‌عنوان سرباز باشگاه تراکتورسازی با مشکلات فراوانی روبه‌رو بوده که ما بارها این مسائل را به او تذکر دادیم. متأسفانه مسائل و اتفاقاتی در دوران خدمت ایشان رخ‌داده که باشگاه سعی کرده بسیاری از این مسائل رسانه‌ای نشود ولی بااین‌وجود شاهد این‌گونه شیطنت‌ها و رفتارهای غیراخلاقی هستیم که طبیعتاً باشگاه بیش از این جایز نمی‌داند که در این زمینه سکوت کند و مسئله نحوه گذراندن دوران خدمت امید عالیشاه در این باشگاه با جدیت تحت بررسی است.
 
محمودی در پایان اظهار کرد: به نظر ما این بازیکن از تیم اخراج شده ولی همچنان سربازی است که باید در قبال تعهدات و تخلفات خود پاسخگو باشد لذا مسئله پایان یافتن دوره خدمت ایشان و اینکه سازمان نظام‌وظیفه  به باشگاه تراکتورسازی اعلام کرده که ایشان آزاد هستند و باید تسويه حساب ایشان صادر شود دروغ محض است، به همین دلیل منتشرکنندگان این دروغ تحت تعقیب قرار خواهند گرفت و باشگاه تراکتورسازی از حق خود در این زمینه استفاده می‌کند.

 

صفحه 1 از 78
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…