اولین جلسه پژوهشی شعر و موسیقی فولکلور عاشیقی « بایاتی» برگزار شد

اولین جلسه از جلسات هفتگی پژوهشی شعر و موسیقی فولکلور عاشیقی با عنوان « بایاتی» با حضور اساتید و کارشناسان هنر عاشیقی در محل «فرهنگسرای الغدیر» برگزار شد. 
 
  
به گزارش ایسنا، «محمد عبادی»، مسئول برگزاری این جلسه در این خصوص اظهار کرد: در اولین جلسه شعر و موسیقی فولکلور عاشیقی با عنوان « بایاتی» که بیش از ۵۰ نفر از هنرمندان و علاقمندان ادبیات و موسیقی عاشیقی حضور داشتند، در خصوص ساختار شعر «گرایلی» مطالبی بیان شد و در ادامه عاشیق «چنگیز بی‎ریا» به هشت نوع از آهنگ‎های عاشیقی که در اسمشان کلمه « گرایلی» وجود دارد، اشاره کرد. 
  
وی اضافه کرد: جلسات هفتگی پژوهشی شعر و موسیقی فولکلور عاشیقی « بایاتی» با هدف نقد و بررسی محتوایی شعر و موسیقی فولکلور عاشیقی، بازخوانی و مکتوب سازی داستان‏های فولکلور موسیقی عاشیقی، باز آموزی نحوه صحیح و اصولی تلفیق شعر و موسیقی عاشیقلار برگزار می‎‌شود. 
  
وی خاطر نشان کرد: در پایان این جلسه عاشیق «شهباز سلیمانی»، هنرمند جوان و با استعداد به اجرای آهنگی کم اجرا شده بنام « محرمی » پرداخت. 
  
عبادی در پایان با بیان این که این جلسات به همت واحد موسیقی حوزه هنری استان و با همکاری فرهنگسرای الغدیر و انجمن فرهنگی هنری عاشیقلار برگزار می‎شود، گفت: جلسات هفتگی پژوهشی شعر و موسیقی فولکلور عاشیقی « بایاتی» شنبه‎‏ی هر هفته راس ساعت 18 در مکان فرهنگسرای الغدیر واقع در تبریز، بلوار ستار خان، خیابان شهید قره باغی برگزار می‎شود. 

 

نوشتن دیدگاه

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…