صدورمجوز واردات موز با تعرفه ۵ درصد در قبال صادرات یک کیلوگرم سیب

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی گفت: صادر کنندگان سیب می‌توانند در قبال یک کیلوگرم سیب درجه یک، یک کیلوگرم موز با تعرفه پنج درصد وارد کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان جهادکشاورزی استان، کریم مهری با بیان اینکه باغداران استان سیب‌های درجه یک و با کیفیت خوب را به فروش رسانده و یا در سردخانه‌های خصوصی  ذخیره کرده‌اند، اظهار کرد: تا این لحظه به حد کافی سیب درجه یک در سردخانه‌های استان ذخیره شده است.

وی اعلام کرد ۵۲۰ هزار تن سیب از ۳۳ هزار هکتار باغات سیب استان برداشت شده است که  این میزان تولید نسبت به سال گذشته  افزایش ۴۰ الی ۵۰ درصدی تولید این محصول را نشان می‌دهد.

 مهری با بیان اینکه از ۵۲۰ هزار تن سیب برداشت شده در آذربایجان‌شرقی، ۱۳۰ هزار تن محصول درجه یک(۲۵ درصد)، ۱۸۰ هزار تن محصول درجه دو(۳۵ درصد)، ۱۰۴ هزار تن محصول درجه سه و صنعتی(۲۰ درصد) و ۲۰ درصد مابقی نیز در حدود ۱۰۴ هزار تن به صورت بادریز می‌باشند ادامه داد: قیمت سیب درجه یک دربازار استان ۲۰۰۰۰-۱۸۰۰۰ریال، درجه دو۱۷۰۰۰۰-۱۳۰۰۰۰ ریال و قیمت خرید تضمینی سیب درجه ۳ طبق دستورالعمل دوهزار ۸۸۹ ریال است که سازمان تعاون روستایی استان نسبت به دایر کردن مراکز خرید در شهرستان‌های مرند، مراغه، اهر، میانه و شبستر اقدام کرده است ولی با توجه به قیمت بالای سیب درجه ۳ دربازار نسبت به قیمت خرید تضمینی باغداران رغبتی به فروش محصول به تعاونی روستایی را ندارند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به سیاست‌های حمایتی دولت از صادرکننده‌های بخش کشاورزی، گفت: صادرکنندگان سیب می‌توانند در قبال یک کیلوگرم سیب درجه یک، یک کیلوگرم موز با تعرفه پنج درصد وارد کنند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان به لزوم استفاده از فناوری‌های جدید در تمام مراحل تولید تا عرضه به بازار در راستای افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی تاکید کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نام و پیام خود را وارد نمایید

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…