ابلاغ وام 1/5 میلیارد دلاری مجلس برای روستاها و مناطق عشایری

استاندار آذربایجان شرقی از ابلاغ وام 1/5 میلیارد دلاری مجلس برای روستاها و مناطق عشایری خبر داد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در پایان سفر یک روزه خود به شهرستان اهر و در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی این شهر و بررسی مشکلات تولید و سرمایه‌گذاری، با اعلام این خبر افزود: خوشبختانه کارها و اقدامات قابل توجهی در حوزه تولید، کارآفرینی و سرمایه گذاری در شهرستان اهر برنامه‌ریزی و آغاز شده و ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های قابل توجهی هم ایجاد و نهادینه شده است.
 
وی گفت: مهم‌ترین زیرساخت و پروژه زیربنایی موجود در شهرستان اهر، راه مهم و استراتژیک تبریز – اهر است که تلاش می‌کنیم امسال و سال آینده با تأمین و تخصیص اعتبارات لازم نسبت به تکمیل و اتمام آن اقدام کنیم، چراکه این پروژه زیربنای رونق تولید، صادرات و توسعه زیربنایی منطقه به شمار می‌رود.
 
وی با اشاره به افتتاح اورژانس و آی سی یو، کودکان اهر در این سفر یک روزه، افتتاح این طرح بهداشتی درمانی را اتفاق مثبت دانست که با همت و تلاش دانشگاه علوم پزشکی احداث و با استانداردهای بین المللی نیز راه اندازی شده است. 
 
استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: هدف اصلی این است که با استفاده از توان و ظرفیت جوانان شهرستان اهر و در کنار آن تقویت ظرفیت‌های کشاورزی، دامی، معدنی و باغی زمینه‌های توسعه پایدار و نیز حل مشکلات اشتغال جوانان را فراهم کنیم و این امر می‌تواند از طریق تقویت‌های سرمایه‌گذاری محقق شود.
 
وی گفت: خوشبختانه وام یک و نیم میلیارد دلاری که مجلس برای سرمایه‌گذاری روستاها، مناطق عشایری و شهرهای زیر 10 هزار نفرتصویب کرده است، ابلاغ شد که سهم آذربایجان شرقی از این تسهیلات، 800 میلیارد تومان است و من از همین فرصت استفاده کرده و از جوانانی که در حوزه صنایع دستی، صنایع تبدیلی و سایر حوزه ها فعال هستند، دعوت می‌کنم که از این تسهیلات استفاده کنند.
 
خدابخش در خاتمه گفت: تلاش می‌کنیم با عزمی راسخ نسبت با جذب صد در صدی این اعتبارات برای استان، زمینه را برای توسعه استان و ایجاد و توسعه اشتغال جوان و سرمایه گذاری فراهم کنیم.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نام و پیام خود را وارد نمایید

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…