پدید آمدن آلودگی هوا به دنبال تردد خودروهای تک سرنشین

شهردار تبریز اظهار کرد: تردد گسترده خودردوهای تک‌سرنشین در کوتاه‌ترین فاصله‌ها، رایج شده و وضعیت امروز آلودگی هوا را پدید آورده‌است؛ از این رو، از آغاز مسئولیت در مدیریت شهر سعی کرده‌ایم فضا را محیای پیاده‌محوری کرده و تسلط ماشین را از شهر بکاهیم.
  
ایرج شهین‌باهر که به مناسبت روز ملی حمل و نقل به همراه جمعی از مدیران و فعالان این حوزه، با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار داشت، با بیان این‌که پیاده‌محوری، ضرورت ترافیکی و سلامتی شهر است، گفت: آنچه از آغاز مسئولیت در شهرداری با عنوان انسان‌محوری مطرح کرده‌ایم، از ضرورت‌های حوزه حمل‌و‌نقل است که تحقق آن نیازمند فرهنگ‌سازی است. 
 
وی افزود: حمل‌و‌نقل عمومی از اصلی‌ترین حوزه‌های مدیریت شهری است که تاثیر مستقیم در زندگی روزمره شهروندان دارد؛ با این حال، متاسفانه در جامعه امروز اسیر زندگی ماشینی شده‌ایم و حتی در جزئی‌ترین ترددها نیز از خودرو استفاده می‌کنیم. 
  
شهردار تبریز اظهار کرد: شهرداری تبریز برنامه‌های حوزه حمل‌ونقل را در حوزه‌های سخت‌افزاری و تجهیزاتی و همچنین در بحث‌های فرهنگی و آموزشی با نگرش واقعی و علمی پیش گرفته‌است. 
  
شهین‌باهر با اشاره به این‌که فراگیرشدن این امر، نیازمند فرهنگ‌سازی‌های موثر و مداوم است، خطاب به امام جمعه تبریز، اظهار کرد: از حضرتعالی به عنوان یک شخصیت تاثیرگذار و فرهنگی درخواست داریم در این خصوص، با ارائه توصیه‌های شهروندی و همچنین با هدایت مجموعه مدیریت شهر، یاری‌مان کنید. 
  
وی با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که در روزهای اخیر شهرداری تبریز با اداره کل آموزش و پروش استان منعقد کرده‌‌است، گفت: به موجب این تفاهم‌نامه، کارشناسان شهرداری تبریز به صورت مداوم در مقاطع مختلف تحصیلی حضور یافته و موضوعات شهروندی را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نام و پیام خود را وارد نمایید

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…