نروژ از ایران خواست در برجام بماند

گروه سياسي: «اینه ماری اریکسون سوریده» وزیر امور خارجه نروژ با ابراز تاسف از تصمیم رئیس‌ جمهوری آمریکا از ایران خواست در برجام بماند.
 
نروژ از ایران خواست در برجام بماند
 
به گزارش ایرنا، وی با انتشار پیامی در توییتر همچنین نسبت به پیامدهای این تصمیم ابراز نگرانی کرد و از ایران و دیگر طرف‌های برجام خواست تا در این توافق بمانند.'دونالد ترامپ' رئیس ‌جمهوری آمریکا شامگاه سه‌شنبه با تکرار اتهام زنی علیه ایران و ضعف‌های ادعایی توافق هسته‌ای ایران اعلام کرد: این کشور دیگر در برجام نخواهد ماند.این درحالی است که همه کشورهای مشارکت‌کننده در برجام و همچنین اتحادیه اروپا نسبت به چنین اقدامی در بی‌توجهی به توافق‌های معتبر بین‌المللی هشدار داده بودند.فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بلافاصله پس از اعلام تصمیم رئیس‌ جمهوری آمریکا تأکید کرد که این اتحادیه به توافق هسته‌ای با ایران پایبند است. سران انگلیس، آلمان و فرانسه نیز با انتشار بیانیه جداگانه‌ای حمایت خود را از برجام اعلام کردند.در بیانیه آمده است: قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد، چارچوبی الزام‌آور و قانونی برای حل‌وفصل مناقشه برنامه هسته‌ای ایران به شمار می‌رود. ما از تمام طرف‌ها می‌خواهیم که به اجرای کامل آن متعهد باشند و مسئولانه عمل کنند.

نوشتن دیدگاه

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…