وزیر خارجه انگلیس: به برجام متعهد هستیم

گروه سياسي: بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس ضمن ابراز تأسف عمیق از تصمیم رئیس‌جمهوری امریکا مبنی بر خروج از برجام تصریح کرد که لندن قویا به این توافق متعهد می‌ماند.
 
وزیر خارجه انگلیس: به برجام متعهد هستیم
 
جانسون با انتشار پیامی در توییتر افزود که انگلیس با همکاری متحدان اروپایی خود (E3) و دیگر طرف‌های برجام تلاش می‌کند تا این توافق را زنده نگه دارد.وی در همین حال افزود که منتظر جزئیات برنامه آمریکا درباره برجام خواهد بود.ترامپ سه‌شنبه‌شب خروج آمریکا از توافق‌نامه هسته ایران و 1+5 و بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران را اعلام کرد.متعاقباً فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی ضمن مخالفت با اقدام ترامپ بر همکاری اتحادیه اروپا با ایران در چارچوب توافق‌نامه هسته‌ای تأکید کرد. همچنین سران انگلیس ، فرانسه و آلمان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که در برجام باقی خواهند ماند.در این بیانیه با اشاره به اینکه برجام از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد به تصویب رسیده آمده است که این قطعنامه چارچوبی الزام‌آور و قانونی برای حل‌وفصل مناقشه برنامه هسته‌ای ایران به شمار می‌رود و ما از تمام طرف‌ها می‌خواهیم که به اجرای کامل آن متعهد باشند و مسئولانه عمل کنند.بیانیه یادشده همچنین از ایران می‌خواهد تا در مقابل تصمیم آمریکا خویشتن‌داری کند و به تعهداتش در برجام پایبند باشد.
 
منبع: بهار

نوشتن دیدگاه

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…