توسعه فضای سبز نیازمند مشارکت عمومی است

شهردار تبریز با اشاره به اهتمام مدیریت شهری برای توسعه فضای سبز در این شهر، گفت: رسیدن به نقطه ی مطلوب در حوزه فضای سبز بدون همکاری شهروندان میسر نخواهد بود. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، ایرج شهین باهر در مراسم بهره برداری از نخستین کوچه سبز تبریز، اظهار کرد: امیدواریم با حمایت و مشارکت خود مردم، چنین پروژه هایی در دیگر مناطق تبریز نیز ایجاد شود. 
  
وی با اشاره به آثار مطلوب توسعه فضای سبز برای تمام شهروندان، بیان کرد: رسیدگی به درختان و گیاه در سطح شهر، در وهله نخست بر عهده خود شهروندان است که در صورت مشارکت عمومی، امکان توسعه این امر نیز فراهم خواهد شد. 
  
وی یادآور شد: برنامه ریزی و سیاست گذاری اساسی شهرداری تبریز در دوره جدید در راستای توسعه خدمات محله ای بوده است. 
  
شهردار تبریز علاوه بر توسعه ی فضای سبز، ساماندهی پسماند و زباله های شهری را از اولویت های مدیریت شهری ضروری دانست و گفت: جمع آوری و دفع اصولی زباله یکی از اولویت های اصلی شهرداری است. 
  
وی با تاکید بر اهمیت تفکیک از مبداء و بازیافت پسماندهای برگشت پذیر، گفت: درحالی که انتظار همراهی شهروندان می رود اما به نظر می رسد در برخی موارد این موضوع کمرنگ شده است. 
  
شهین باهر توسعه متوازن شهر را از سیاست های شهرداری تبریز دانست و گفت: به دنبال این هستیم که از درآمدهای مناطق برخوردار شهر در مناطق کم برخوردار هزینه کنیم .

 

نوشتن دیدگاه

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…